Reklama

Wyniki Huawei w III kwartale 2019 roku: przychody nadal w górę

Publikacja: 16.10.2019 20:10

Chiński koncern Huawei, który od kilku miesięcy zmaga się z obostrzeniami stawianymi współpracującym z nim amerykańskim firmom przez administrację Donalda Trumpa, podał dziś wyniki za pierwsze trzy kwartały br.. W tym czasie uzyskał 86 mld dol. przychodu, o około 24,4 proc. więcej niż przed rokiem. Miał też zysk netto, który stanowił 8,7 proc. przychodów firmy (podobnie jak po półroczu).

W samym III kwartale br., według naszych obliczeń, ten jeden z trzech największych dostawców urządzeń telekomunikacyjnych na świecie, zanotował 209,5 mld juanów, czyli około 29,3 mld dol..

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Telekomunikacja
Duże zainteresowanie naborem na nadzorcę rynku telekomunikacyjnego. Kto wystartował?
Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Reklama
Reklama