Rada nadzorcza NFI Midas nie zgodziła się na transakcję, po której Mediatel miał trafić do grupy tego NFI i przejąć CenterNet, operatora sieci komórkowej wRodzinie. Midas nie podał w komunikacie powodów takiej decyzji rady.

– Nie mamy jeszcze oficjalnego stanowiska NFI Midas w tej sprawie – mówi Albert Kuźmicz, prezes NFI Magna Polonia, spółki kontrolującej Mediatel. W ten sposób odpowiedział na pytanie, czy dzisiejszy komunikat Midasa to definitywny koniec rozmów o kapitałowym połączeniu grup i wprowadzeniu w życie niecodziennej koncepcji. Magna i Midas przedstawiły ją w dniu publikacji wyników Mediatela za 2009 rok. Były słabsze od prognoz.

Nieoficjalnie mówiło się, że największym ryzykiem dla projektu jest opinia Romana Karkosika, biznesmena, który kontroluje Midasa. Wcześniej rozmowy z nim w sprawie zakupu CenterNetu zerwał Zygmunt Solorz-Żak, właściciel m.in. Cyfrowego Polsatu, Telewizji Polsat i Sferii. Solorz-Żak twierdził, że został potraktowany niepoważnie, bo Karkosik prowadził rozmowy jednocześnie z kilkoma podmiotami.