Przegląd prasy – piątek 16 kwietnia

Publikacja: 16.04.2010 00:00

Dziennik Gazeta Prawna

Reklama nie może odbiegać od oferty operatora

Adam Makosz

Orzeczenie sądu: Emitowanie reklam o całkowicie darmowych rozmowach telefonicznych, podczas gdy operator przewidział ich miesięczny limit, jest zakazanym czynem nieuczciwej konkurencji. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił odwołanie firmy Netia (jest ona następcą firmy Tele2 Polska) od decyzji prezesa UOKiK zakazującej operatorowi emitowania reklamy planu taryfowego Darmowe Rozmowy NON STOP. Nieistniejące już Tele2 w kampanii reklamowej prowadzonej w okresie od 2 kwietnia do 17 czerwca 2007 r. podawało informację, że wszystkie połączenia telefoniczne realizowane w ramach planu są darmowe (za darmo przez całą dobę, za darmo dokąd chcesz i kiedy chcesz, darmowe połączenia każdego dnia i o każdej porze). Jednocześnie w planie taryfowym Darmowe Rozmowy NON STOP przewidziany był miesięczny limit darmowych minut.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa?=article&id=295463 (dostęp płatny)

Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz

Frost&Sullivan: Za 4 lata mobilnego internetu będzie 5 razy więcej

Przemysław Poznański

Wartość rynku mobilnego internetu w Europie Środkowo-Wschodniej wyniosła w zeszłym roku 1,1 mld euro; w roku 2014 będzie to 5,2 mld – wynika z danych globalnej firmy doradczej Frost & Sullivan. Wzrośnie też znacząco liczba użytkowników tej usługi. Dziś korzysta z niej 2 proc. obywateli, za cztery lata będzie to już 10 proc.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,7775174,Frost_Sullivan__Za_4_lata_mobilnego_internetu_bedzie.html

Parkiet

ATM Początek roku na lekkim plusie

Dariusz Wolak

Przedstawiciele ATM przyznają, że są umiarkowanie zadowoleni z wyników grupy za I kwartał. Przed publikacją sprawozdania za ten okres nie chcą zdradzać żadnych liczb. Ujawniają jedynie, że firma zwiększyła nieznacznie obroty i wypracowała dodatni wynik netto. W I kw. 2009 r. ATM, na poziomie skonsolidowanym, miał 64,8 mln zł obrotów i prawie 0,16 mln zł straty netto.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/675678_ATM_Poczatek_roku_na_lekkim_plusie.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

EasyCall wraca na New Connect

Katarzyna Latek

Największa internetowa telefonia w Polsce ponownie myśli o małym parkiecie. Spółka poda więcej szczegółów na IPO Day, który odbędzie się 19 kwietnia. Z sieci easyCall korzysta obecnie około 200 tys. osób.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=1a91e0c5-ed26-4274-8220-53cb60067fea&date=2010-04-16 (dostęp płatny)

Telekomy powinny inwestować na wsi

Katarzyna Latek

Za pięć lat 10 proc. społeczeństwa w naszej części Europy ma korzystać z mobilnego internetu. To pięć razy więcej niż teraz. Operatorzy komórkowi coraz bardziej koncentrują się na rozwijaniu szerokopasmowego internetu. Wynika to ze spadku przychodów z tradycyjnych usług. Ta tendencja będzie coraz bardziej widoczna – wynika z analizy firmy doradczej Frost Sullivan.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=4e8aca98-41cd-41b3-821f-cb2560432bfe&date=2010-04-16 (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Coraz więcej Amerykanów nie rozstaje się z Internetem

Magdalena Lemańska

W 2014 r. z Internetu będzie korzystać już prawie 78 proc. Amerykanów (to oznacza 250,7 mln ludzi). Liczba internautów w USA będzie wtedy o ponad 18 proc. wyższa niż dzisiaj (na koniec ubiegłego roku było ich 211,7 mln). Amerykanin niekorzystający z sieci niedługo będzie rzadkością. W Polsce co druga osoba wciąż nie korzysta z Internetu. Zdaniem ekspertów nie zmieni się to, jeśli m.in. nie spadną ceny dostępu do sieci. Jak podkreślają analitycy firmy eMarketer, średni wiek internautów rośnie wraz z wiekiem całej populacji, a rozwojowi dostępu do Internetu sprzyja rosnąca popularność przenośnych urządzeń, jak komórki, laptopy, netbooki czy elektroniczne czytniki.

http://new-arch.rp.pl/artykul/940850_Coraz_wiecej_Amerykanow_nie_rozstaje_sie_z_Internetem.html (dostęp płatny)

Operatorzy zarobią więcej na mobilnym Internecie

Urszula Zielińska

Wartość rynku mobilnego dostępu do Internetu ma w najbliższych latach wzrosnąć skokowo. 5,2 mld euro wyniesie łączna wartość rynku mobilnego dostępu do Internetu w Polsce, Czechach, Rosji, Słowacji i na Węgrzech w 2014 roku – prognozuje firma doradcza Frost & Sullivan. W ubiegłym roku było to 1,1 mld euro.

http://new-arch.rp.pl/artykul/940873_Operatorzy_zarobia_wiecej_na_mobilnym_Internecie.html (dostęp płatny)

UPC chce kupić Astera

Łukasz Dec

UPC chce kupić Astera – poinformował Michael Fries, prezes Liberty Global, właściciela sieci kablowej UPC Polska. Jako alternatywę dla przejęcia w Polsce szef Liberty Global podał możliwość złożenia oferty na niemieckiego operatora telewizji kablowej Kabel Baden-Wuerttemberg. Simon Boyd, szef UPC Polska, kilkukrotnie podkreślał zainteresowanie przejęciem największego konkurenta na stołecznym rynku, jakim jest Aster.

http://new-arch.rp.pl/artykul/940861_W_skrocie.html (dostęp płatny)

Dziennik Gazeta Prawna

Reklama nie może odbiegać od oferty operatora

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Telekomunikacja
Duża awaria sieci komórkowych w Polsce. Problemy z połączeniami
Materiał Promocyjny
Zwinny, wyrazisty i dynamiczny. SUV, który bryluje na europejskich salonach
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Zwycięzca jest jeden
Telekomunikacja
Ile Polacy płacą za usługi telekomunikacyjne i jak z nich korzystają. Raport UKE
Telekomunikacja
Bezprzewodowy internet rozkwitnie dzięki 5G. Najnowsze prognozy Ericssona
Telekomunikacja
Aukcja częstotliwości dla sieci 5G rusza 22 czerwca. Kto weźmie udział?
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej