PZU, największy ubezpieczyciel w kraju oficjalnie zaprezentował dziś swoje nowe centrum przetwarzania danych w podwarszawskim Piasecznie, które zajęło 700 metrów kwadratowych w centrum danych GTS Energis. Umowa PZU z operatorem telekomunikacyjnym będzie obowiązywać przez 10 lat.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, jakie rpkom.pl uzyskał niezależnie od GTS Energis i PZU, wartość umowy przekracza 65 mln zł. Obie firmy nie zdecydowały się na ujawnienie jej wartości.

GTS zapewnił ubezpieczycielowi m.in. dwa redundantne łącza światłowodowe łączące centrum danych z siedzibą PZU przy ul. Jana Pawła II. – Kontrakt z PZU zapewnia nam istotną, stałą pozycję w przychodach na najbliższą dekadę – powiedział Piotr Sieluk, prezes GTS Energis rpkom.pl.

– Projekt przeniesienia 700 serwerów, macierzy i urządzeń sieciowych przy utrzymaniu ciągłości działania systemu przypominał operację na otwartym sercu – przyznał Piotr Sieluk. Jak dodał, firma dysponuje zasobami i know-how pozwalającym na obsługę kolejnych podobnych kontraktów i liczy na ich pozyskanie. Oprócz dalszego rozwoju usług data center operator planuje wprowadzenie usług dedykowanego hostingu zarządzanego. – W przypadku hostingu nie osiągnęliśmy na razie odpowiedniej masy krytycznej. Pracujemy nad procedurami sprzedaży tych usług – stwierdził prezes GTS Energis.