[b]TelePolska[/b] rozpoczęła promocję usług telefonicznych sprzedawanych w ramach koncepcji [link=http://www.spolecznyoperator.pl/]Społecznego Operatora Telekomunikacyjnego[/link]. Część przychodów z miesięcznego abonamentu – 2 zł – i połączeń – 2 proc. – operator ma przekazywać na fundusz wybranej przez klienta organizacji pożytku publicznego.

– Co miesiąc, z każdą fakturą klient otrzymuje informacje dotyczące wysokości wsparcia, jakie zostało przekazane z opłaconego rachunku – podaje TelePolska w komunikacie prasowym. Beneficjentem programu jest obecnie organizacja [b]SOS Wioski Dziecięce[/b], ale operator deklaruje chęć zawierania porozumień także z innymi tego typu organizacjami.

TelePolska oferuje w ramach tych usług abonamenty telefoniczne – analogowe oraz ISDN (2B+D) – wraz z miesięcznymi pakietami połączeń. Planowane są również usługi dostępu do internetu. Oba typy usług TelePolska świadczy w sieci [b]Telekomunikacji Polskiej[/b]. Powiązana z TelePolska firma [b]e-Telko[/b] dysponuje umowami o usługi WLR i BSA z operatorem narodowym.