[b]mPay[/b], operator systemu mobilnych płatności, poinformował, że pod koniec roku jego usługi będą dostępne w sieci [b]PTK Centertel[/b], operatora Orange. Obie firmy zawarły umowę na mocy której Orange przystąpi do zorganizowanego przez [b]Citibank[/b] systemu [i]Płać Komórką[/i], który korzysta z platformy mPaya. Tym samym ostatnim operatorem MNO (nie licząc grupy [b]Aero2[/b]), który nie oferuje obsługi systemu mPay w tekstowym trybie USSD jest [b]Polska Telefonia Cyfrowa[/b], operator sieci Era.

mPay wystartował we wrześniu 2007 r. w sieci [b]Polkomtela[/b]. W lutym 2008 r. udostępnił go Play. Dwaj pozostali operatorzy nie mogli się porozumieć z operatorem systemu. Jesienią 2008 r. [b]Citibank[/b], jako pierwsza duża instytucja finansowa w Polsce, zintegrował mPaya z własnym systemem transakcyjnym (płatności realizowane są wprost z kont klientów Citi) i dał mu nową markę: [i]Płać Komórką[/i]. Przez kolejne dwa lata do systemu nie przyłączył się żaden nowy bank, ani operator. mPay natomiast udostępnił system klientom Ery i Orange w głosowym systemie IVR. Połączenia z tego trybu obsługi są terminowane w sieci mobilnej Playa.

Jak podał [b]ATM[/b], większościowy właściciel mPaya, od chwili startu na platformie zarejestrowało się 180 tys. użytkowników. Systemem służy przede wszystkim do obsługi płatności za bilety komunikacji miejskiej oraz do wnoszenia opłat parkingowych w różnych miastach Polski.