Przegląd prasy – poniedziałek 4 października

Publikacja: 04.10.2010 08:37

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Ratunkowy numer 112 i minister Miller trafili pod lupę śledczych[/b]

Robert Zieliński

Prokuratura zbada rolę szefa MSWiA Jerzego Millera w przyznaniu intratnego kontraktu bez przetargu teleinformatycznej spółce Medium Soft. Aferę ujawniliśmy w maju w tekście „Jak minister Miller wykręcił numer 112”. – Śledztwo prowadzone jest w kierunku art. 231 kodeksu karnego przewidującego karę do trzech lat więzienia za niedopełnienie obowiązków przez urzędników – wyjaśnia rzecznik prokuratury Bogusława Marcinkowska. MSWiA chce kupić oprogramowanie i sprzęt do zbudowania sieci centrów powiadamiania ratunkowego w całym kraju. CPR to miejsce, w którym będą odbierane wszystkie połączenia na numerem 112 – gdy zobaczymy wypadek na drodze, pożar lub będziemy wzywać policję czy pogotowie.

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/455755,ratunkowy_numer_112_i_minister_miller_trafili_pod_lupe_sledczych.html

[srodtytul]Financial Times[/srodtytul]

[b]Vimpelcom blisko fuzji wartej 7 mld dol. [/b]

Andrew Parker, Lina Saigol, Martin Arnold

Vimpelcom, drugi największy operator mobilny w Rosji, jest blisko sfinalizowania wartego 7 mld dol. kontraktu z Naguibem Sawirisem, egipskim przedsiębiorcą branży telekomunikacyjnej. W ramach umowy, której szczegóły mają być upublicznione w poniedziałek, Vimpelcom ma przejąć operacje Sawirisa na rynkach wschodzących, a także firmę Wind, trzeciego największego operatora komórkowego we Włoszech. Przejęcie sprawi, że Vimpelcom zostanie piątym największym operatorem mobilnym na świecie, którego kapitalizacja wyniesie 24 mld dol. (dziś jest to 19 mld dol.).

http://www.ft.com/cms/s/0/9e2b1320-cf16-11df-9be2-00144feab49a.html

Wideopołączenia docierają do dużego pokoju

Chris Nuttall

Cisco i Logitech przedstawiły rozwiązania telepresence, do tej pory zarezerwowane dla korporacji, które są dostępne dla większości klientów indywidualnych. To jednak nie jedyne firmy, które tej jesienie zaczęły właśnie oferować wideopołączenia konsumentom.

http://www.ft.com/cms/s/0/9f999bc4-cf0b-11df-9be2-00144feab49a.html

[srodtytul]Gazeta Wyborcza / Wyborcza.biz[/srodtytul]

[b]Microsoft pozywa Motorolę o naruszenie patentów[/b]

Tomasz Grynkiewicz

Koncern z Redmond oskarża Motorolę o naruszenie dziewięciu patentów w telefonach z systemem operacyjnym Android. Pozew Microsoftu dotyczy ośmiu modeli telefonów Motoroli – w tym popularnego Droida, który sprzedawał się szybciej niż iPhone (wcześniej osiągnął próg miliona sprzedanych egzemplarzy).

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8459458,Microsoft_pozywa_Motorole_o_naruszenie_patentow.html

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

[b]Rada znalazła furtkę dla cyfryzacji TVP[/b]

Magdalena Wierzchowska

Krajowa rada chce nakłonić telewizję publiczną do szybszej cyfryzacji. TVP: oczekujemy rozwiązań systemowych. W ubiegłym tygodniu ruszyła naziemna telewizja cyfrowa —największe stacje komercyjne rozpoczęły nadawanie na drugim multipleksie (to pakiet naziemnych kanałów cyfrowych). Wciąż wielką niewiadomą jest Telewizja Polska, która nie dogadała się z regulatorem i nadawcami prywatnymi w sprawie emisji swoich flagowych programów (TVP1, TVP2 i TVP Info). Obecnie TVP ma możliwość nadawania tych programów na multipleksie pierwszym, ale tylko do końca lipca 2013 r. TVP nie podoba się ten pomysł i nie rozpoczęła nawet rozmów z firmą, która miałaby być odpowiedzialna za sprawy techniczne związane z przesyłem sygnału.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=f970b0e7-8a77-4fba-980e-cda4b7262557&date=2010-10-04

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Ratunkowy numer 112 i minister Miller trafili pod lupę śledczych[/b]

Pozostało 97% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy