[b]PBT Hawe[/b] – firma budownictwa telekomunikacyjnego – otrzymało kredyt inwestycyjny od banku [b]DnB Nord[/b]. Za 44 mln zł spółka ma zrealizować inwestycję, dzięki której połączy magistralą światłowodową Wrocław z Poznaniem.

DnB Nord zgodził się na karencję w spłacie kredytu do czerwca 2012 r. Całość zadłużenia z tytułu umowy kredytowej PBT Hawe musi spłacić do końca 2016 r. Jak podaje grupa kapitałowe [b]Hawe[/b] zabezpieczeniem kredytu są cesje należności z umów dzierżawy już wybudowanej infrastruktury, jak również zastaw na tej infrastrukturze. Umowę ręczy giełdowe Hawe – właściciel spółki budowlanej.

PBT Hawe realizuje projekt budowy własnej, ogólnopolskiej sieci światłowodowej przy okazji realizacji inwestycji na zlecenie [b]Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego[/b]. Hawe do tej pory finansuje budowę własnej sieci, emitując obligacje.

Do ukończenia południowego ringu PBT Hawe będzie musiało jeszcze zrealizować relację Wrocław – Katowice – Kraków, jak również dokończyć relację z Sochaczewa przez Warszawę do Białej Podlaskiej.

[i]współpraca Urszula Zielińska[/i]