Włoski operator komórkowy [b]TIM[/b], należący do grupy [b]Telecom Italia[/b], zadecydował o zamknięciu usług mobilnej TV do końca bieżącego roku. Włoski dziennik [b]La Repubblica[/b] donosił, że podobny krok planuje również włoski Vodafone. Operatorzy chcieliby, aby na zakresach przeznaczonych dzisiaj na nadawanie mobilnej TV możliwe było budowanie sieci transmisji danych. We Włoszech DVB-H nadawane jest w paśmie UHF (470-862 MHz).

Z tym, że jeden z mobilnych multipleksów we Włoszech należy nie do operatorów, ale do koncernu [b]Mediaset[/b], który udostępnia na zasadzie hurtowej pojemności. Tylko H[b]utchison 3G[/b] dysponuje własnym zakresem częstotliwości, na której nadaje mobilną TV.

Włoskie media tłumaczą porażkę DVB-H brakiem dedykowanej do mobilnego kanału oferty. Dostawcy mobilnej TV nie wyszli na większa skalę poza emisję kanałów znanych z innych platform telewizyjnych. Abonenci nie wyrażali większego zainteresowania płatnym pakietami, a rynek mobilnej reklamy nie rozwijał się dostatecznie szybko.