Romtelecom chce kupić najmniejszą z rumuńskich platform satelitarnych Boom TV za kwotę ok. 8 mln euro. Rumuński operator narodowy porozumiał się w tej sprawie z właścicielem platformy: DTH Television Group. Strony czekają na akceptację rumuńskich władz antymonopolowych.

Boom TV jest najmniejszą – 95 tys. abonentów (według niektórych źródeł: 70 tys.) – platformą na rumuńskim rynku, na którym działa w sumie pięciu operatorów DTH. Boom TV wystartowało w 2006 r., ale nie osiągnęło sukcesu rynkowego. Firma zadłużona jest na ok. 100 mln euro. W najlepszym okresie liczba abonentów Boom TV przekraczała 200 tys., po czym spadła o co najmniej połowę. Spółka należy do zarejestrowanej w Izraelu firmy inwestycyjnej, której udziałowcami są różne fundusze.

Romtelecom sam operuje platformą DTH, na której ma przeszło 1 mln abonentów. Operator negocjował przejęcie Boom TV już 2 lata temu, ale wówczas udziałowcy oczekiwali 50 mln euro.

Największym graczem na rumuńskim rynku satelitarnym jest Digi TV należące do rodzimego operatora RCS&RDS. Poza tymi trzema firmami w Rumunii operuje również UPC (platforma Focus Sat) oraz Digital Cable System – konsorcjum rumuńskich operatorów kablowych (platforma Max TV).