Przegląd prasy – wtorek 8 marca

Publikacja: 08.03.2011 08:31

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Z loterii można zrezygnować

MK

Urząd Komunikacji Elektronicznej w związku z coraz powszechniejszym zjawiskiem organizowania loterii i konkursów SMS oraz stosowania płatnej subskrypcji przypomina, że zasady odstąpienia od udziału w loterii i rezygnacji z subskrypcji określa regulamin danej usługi. Na stronie internetowej UKE na przykładzie „Loterii Orange” oraz „Czy stałeś się dzisiaj milionerem” urząd pokazuje, jak wycofać się z uczestnictwa w loterii i zrezygnować z płatnej subskrypcji.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=347276 (dostęp płatny)

Miasteczko dla telekomu

Tomasz Szpyt

W Alejach Jerozolimskich powstaje kompleks biurowy w całości przeznaczony na potrzeby grupy telekomunikacyjnej. Minimiasteczko biurowców wyrośnie na działce zlokalizowanej przy Al. Jerozolimskich 160, położonej naprzeciwko Fortu Szczęśliwice i niedaleko za CH Reduta. Wybuduje je francuska grupa Bouygues Immobilier Polska, znana u nas głównie z inwestycji mieszkaniowych. Posiada ona również spółkę Karmar, która weszła w skład francuskiej grupy w 2007 roku. Karmar zajmuje się generalnym wykonawstwem i to on będzie stawiać budynki dla telekomu.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=347216 (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Telekom Media: wkrótce pro­spekt

Dariusz Wolak

Spółka portfelowa MCI?Management chce ze sprzedaży akcji w ofercie publicznej pozyskać kilkanaście milionów złotych. Telekom Media, jak informuje „Parkiet” Piotr Pajewski, prezes spółki, kończy już prace nad prospektem emisyjnym. – Czekamy, aż audytor zakończy badanie naszego sprawozdania finansowego za 2010 r. Myślę, że do końca marca prospekt będzie gotowy. O tym, czy od razu trafi do Komisji Nadzoru Finansowego, zdecydują jednak akcjonariusze i rada nadzorcza – mówi prezes.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/700271_Te%C2%ADle%C2%ADkom_Me%C2%ADdia:_wkrotce_pro%C2%ADspekt.html (dostęp płatny)

UOKiK zdecyduje o nałożeniu dużej kary?

Urszula Zielińska

Już w ubiegłym tygodniu pracownicy Polkomtelu przekazywali sobie informację, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zdecydował o nałożeniu na firmę kary rzędu kilkudziesięciu milionów euro, analogicznej do tej, którą w listopadzie wlepiono Polskiej Telefonii Cyfrowej.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/700274_UOKiK_zdecyduje__o_nalozeniu_duzej_kary.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

Facebook wznowił rozmowy ze Skype’em

ŁO, Bloomberg

Największy portal społecznościowy na świecie prowadzi rozmowy o włączeniu do swojej oferty wideo rozmów — poinformowała agencja Bloomberg, która powołuje się na dwa anonimowe źródła. Facebook rozmawia o nowej usłudze z firmą Skype Technologies, właścicielem popularnego komunikatora internetowego, oferującego darmowe rozmowy z podglądem wideo.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=eb0d8fcc-172a-4930-8f30-7ef6f39ea79d&date=2011-03-08 (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Nadciąga wysoka kara dla Polkomtelu

Urszula Zielińska

Wśród pracowników Polkomtelu krąży informacja, że UOKiK nałożył na operatora sieci Plus karę rzędu kilkudziesięciu milionów euro za zmowę na rynku telewizji mobilnej, analogiczną do tej, którą dostał PTC, operator sieci Era. Zawiadomienie w tej sprawie do siedziby firmy na razie nie dotarło. W piątek wieczorem Małgorzata Cieloch, rzeczniczka UOKiK, nie wykluczała, że informacje o karze zostaną opublikowane na początku tygodnia. – Nie mogę tego wykluczyć, ale najpierw o decyzji informujemy przedsiębiorcę, a potem media – mówiła.

http://new-arch.rp.pl/artykul/1029408_Nadciaga_wysoka_kara_dla_Polkomtelu.html (dostęp płatny)

Nie ma zgody na światłowody

Tomasz Boguszewicz

Telekomunikacja Polska i Netia nie porozumiały się w sprawie wspólnych inwestycji w sieć ultraszybkiego Internetu. Rozmowy o budowie światłowodów zawieszone. Polska pozostanie w ogonie Europy pod względem dostępu do nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych.

http://new-arch.rp.pl/artykul/1029385_Nie_ma_zgody_na_swiatlowody.html (dostęp płatny)

Za mało pieniędzy na kampanię o cyfrowej telewizji

Magda Lemańska

Na informowanie o przejściu z naziemnego nadawania analogowego na cyfrowe rząd przeznaczy w ciągu trzech lat tylko 8,1 mln zł. W przyjętym przez rząd projekcie ustawy o naziemnej telewizji cyfrowej na kampanię informacyjno-edukacyjną, która ma przygotować Polaków do całej zmiany technologicznej, na ten rok zaplanowano 1,1 mln zł. W 2012 roku wydatki sięgną 5,9 mln zł, a w 2013 roku 1,1 mln zł. Łącznie: 8,1 mln zł. Zdaniem branży mediowej to mało.

http://new-arch.rp.pl/artykul/1029409_Za_malo_pieniedzy_na_kampanie_o_cyfrowej_telewizji.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Z loterii można zrezygnować

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Telekomunikacja
Rusza przedświąteczna bitwa telekomów. Światłowód czy LTE? Jakie są ceny?
Telekomunikacja
Do kogo uciekają użytkownicy sieci komórkowych. Ten operator wygrywa
Telekomunikacja
Duża awaria sieci komórkowych w Polsce. Problemy z połączeniami
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Zwycięzca jest jeden
Telekomunikacja
Ile Polacy płacą za usługi telekomunikacyjne i jak z nich korzystają. Raport UKE
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja zmienia łańcuchy dostaw w okresach wysokiego popytu