Największy operator alternatywny poinformował o nowej ofercie usług telekomunikacyjnych, jaką zacznie sprzedawać od 14 kwietnia, czyli od najbliższego czwartku. Nie wszystkie szczegóły oferty są nam jeszcze znane, ale Netia podkreśla wariant pakietu usług: dostępowej + telefonicznie w umowie na czas nieokreślony w cenie 99,90 zł brutto miesięcznie. W zasięgu sieci usług telewizyjnych w tej samej cenie Netia oferuje dodatkowo abonentom pakiet 30 programów telewizyjnych.

Najciekawsze w nowej ofercie Netii jest zniesienie zróżnicowania pakietów pod względem prędkości łącza. Netia obiecuje maksymalną przepływność jaka możliwa jest na danej linii abonenckiej: ok. 20 Mb/s we własnej sieci ADSL i na liniach dzierżawionych od Telekomunikacji Polskiej (BSA i LLU) oraz 80-100 Mb/s we własnej sieci VDSL oraz w sieciach ethernetowych. Obie usługi – dostępowa i telefoniczna – dostępne są również oddzielnie w cenie 59,90 zł brutto miesięcznie.

Chociaż usługa komunikowana jest, jako bez umowy terminowej, to jednak Netia nakłada stosunkowo wysokie opłaty aktywacyjne – 300 zł dla usługi internetowej i 123 zł dla usługi telefonicznej – które maleją z każdym kolejnym miesiącem korzystania z usługi. Zerują się po 25 cyklach rozliczeniowych.