Kwotą 320 mln dolarów zamknęły się przychody chińskiego dostawcy urządzeń telekomunikacyjnych z polskiego rynku w ubiegłym roku – poinformował przedstawiciel Huaweia podczas trwającej w Spale VIII Konferencji Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej.

Dla Huaweia w Polsce pracuje obecnie ok. 400 osób. Poza sprzętem telekomunikacyjnym dostawca szykuje się do wprowadzenia na polski rynek nowych linii urządzeń: serwerów i pamięci masowych. Przygotowuje się również do wejścia na rynek klienta biznesowego oraz z ofertą detaliczną. Urządzenia sieciowe Huaweia będą wprowadzane do polskich sieci handlowych.

Chiński dostawca realizuje dla Telekomunikacji Polskiej modernizację i rozbudowę sieci xDSL. Zainstalował 1200 węzłów dostępowych IP DSLAM w sieci TP. Huawei wchodzi również na rynek usług GPON – na razie w mniejszych projektach. Zrealizował sieci pasywne dla dwóch spółdzielni telekomunikacyjnych: WIST i Tyczyn oraz dla tarnowskiego operatora Zicom (grupa Multimedia Polska). W negocjacjach jest kolejnych pięć kontraktów.

rpkom.pl jest patronem medialnym VIII Konferencji KIKE