– Współdzielenie sieci przez nasze spółki i operatorów z grupy Deutsche Telekom w kolejnych krajach jest bardzo prawdopodobne. Powielanie modelu z Wielkiej Brytanii, czyli formalne łączenie naszych spółek jest mało prawdopodobne – powiedziała w wywiadzie dla Agencji Reutera Olaf Swantee, szef europejskich operacji France Telecom poza Francją (nadzorujący również grupę Telekomunikacji Polskiej).

– Na wszystkich rynkach, na których działamy jesteśmy gotowi do współdzielenia sieci telekomunikacyjnych – powiedział Olaf Swantee. W związku ze spekulacjami o możliwości totalnej fuzji DT z FT Olaf Swantee wskazał, że jego firma współpracuje nie tylko z niemieckim koncernem, ale w Hiszpanii np. z dużym powodzeniem kooperuje z Vodafone.

Przedstawiciel FT potwierdził, że francuski koncern rozważa rezygnację z niektórych rynków. Przede wszystkim tam, gdzie działają spółki, w których ma mniejszościowe udziały. Dodał przy tym, że żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Poza tymi analizami mają być: Francja, Hiszpania i Polska.