Dziś o godzinie 16-tej minął termin składania ostatecznych wiążących ofert na akcje Polkomtela, operatora sieci Plus. Agencja Reutera podała, że  Zygmunt Solorz-Żak już złożył ofertę. To oznacza, że stało się to przed czasem.

Po godzinie 16-tej rzeczniczka TeliaSonera, Cecilia Edstroem poinformowała, że szwedzka firma na złożenie oferty się nie zdecydowała. Edstroem cytuje agencja Bloomberg.

Oprócz właściciela Cyfrowego Polsatu i Szwedów, w postępowaniu brali udział do tej pory norweski Telenor w konsorcjum z Bain Capital oraz globalny fundusz Apax. Wedle informacji podanych przez Reutera Apax także złożył swoją ofertę, ale konsorcjum norweskiego Telenora i funduszu Bain Capital waha się, czy ta ofertę złożyć.

– Ważne jest co będzie dalej. Kto dostanie wyłączność – wskazała osoba zbliżona do jednej ze stron.Decyzja w tej sprawie jest spodziewana w przyszłym tygodniu.

Wcześniej mówiono, że w pierwszym etapie, najwyższą z niewiążących propozycji była ta złożona przez właściciela grupy Cyfrowego Polsatu. Opiewać miała na ponad 18 mld zł.