Właściciel Cyfrowego Polsatu ma wyłączność na negocjacje z w sprawie zakupu udziałów w Polkomtelu, operatorze sieci Plus – podał dzisiaj serwis Gazety Giełdy Parkiet, powołując się na anonimowe źródło „zbliżone do transakcji”. Zygmunt Solorz-Żak wygrał rywalizację z funduszem Apax i – prawdopodobnie, bo udział nigdy nie był oficjalnie potwierdzony – norweskim Telenorem.

Właściciele Polkomtela zapowiadali, że chcą zawrzeć porozumienie z nabywcą do końca bieżącego miesiąca. Chociaż Zygmunt Solorz-Żak od początku postępowania uważany był za faworyta w wyścigu po Polkomtel, to dopuszczenie do finalnych negocjacji nie oznacza automatycznie końcowego sukcesu. Zygmunt Solorz-Żak zbiera już jednak gotówkę na akwizycję.

Dzisiaj Cyfrowy Polsat poinformował, że otrzymał od swoich znaczących akcjonariuszy – Zygmunta Solorza i Heronima Ruty – informację o sprzedaży 86 mln akcji platformy satelitarnej. „Środki pozyskane z realizacji Oferty Sprzedaży zostaną przeznaczone na inwestycje w sektorze telekomunikacyjnym” – podał w komunikacie Cyfrowy Polsat.