Przegląd prasy – wtorek 28. czerwca

Publikacja: 28.06.2011 08:33

Dziennik Gazeta Prawna

Solorz-Żak coraz bliżej przejęcia Polkomtelu

Michał Fura

Negocjacje w sprawie zakupu sieci Plus przez Zygmunta Solorza-Żaka zbliżają się do finału. Przedstawiciele właściciela i sprzedających ustalili już większość kwestii, są bliscy podpisania listu intencyjnego – taką informację potwierdziliśmy wczoraj w trzech niezależnych źródłach. Właściciel Cyfrowego Polsatu oferuje za udziały w mającym 14 mln klientów Plusie aż 18 mld zł. Część wyłoży z własnej kieszeni, część sfinansuje konsorcjum pięciu banków, składające się z podmiotów polskich i zagranicznych. W ubiegły wtorek właściciele Polkomtelu – KGHM, PKN Orlen, PGE, Węglokoks i Vodafone – przyznali Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi wyłączność na negocjacje.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=366430 (dostęp płatny)

iPady dla singapurskich żołnierzy

PC

Singapurskie ministerstwo obrony zapowiedziało, że od listopada każdy nowy rekrut (obowiązkowa służba trwa dwa lata) oprócz karabinu i munduru dostanie także iPada. Resort już zlecił kupienie 8 tys. sztuk tabletów. Nie będzie to mały wydatek: najtańsza wersja iPada drugiej generacji kosztuje 668 singapurskich dolarów (538 dol.). Gadżety mają służyć nie tylko zabawie podczas odpoczynku w koszarach, ale także robieniu filmów i zdjęć w trakcie manewrów oraz umieszczania ich na armijnej platformie internetowej LEARNet. Tamtejsze MON www.mindef.gov.sgpodaje, że dzięki temu po zakończonych ćwiczeniach będzie można dokonywać ich lepszego podsumowania.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=366362 (dostęp płatny)

Operator telewizji kablowej musi wiedzieć, za co płaci

Marta Pionkowska

Teza: Jeżeli sąd w sporze o stawkę wynagrodzenia między zarządzającym prawami autorskimi a operatorem telewizji kablowej za reemisję programów wybiera jakąś stawkę, musi uzasadnić, dlaczego wybiera właśnie tę. Jeśli zaś zakazuje reemisji do czasu zawarcia umowy o wynagrodzenie z organizacją zarządzającą prawami autorskimi, musi określić, jakich programów zakaz dotyczy.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=366324 (dostęp płatny)

Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz

Internetowy alarm w rządzie

Przemysław Poznański

Samorządy wydały zaledwie kilka procent unijnych pieniędzy przeznaczonych na budowę internetu. Mimo to rząd zapewnia: za dziewięć lat wszyscy będziemy mieli w domu dostęp do sieci, a połowa z nas – ultraszybkie łącze

http://wyborcza.pl/1,75248,9854117,Internetowy_alarm_w_rzadzie.html

Sieć Plus nęka mojego zmarłego męża!

Piotr Miączyński

– Piszę do Was bo już nie mam wyjścia i nie wiem co mam dalej robić. Zacznę od początku, mój śp. mąż dnia 21.07.2008 r.wziął z sieci Plus telefon z taryfą mixPlus na okres 36 miesięcy. Polega to na tym iż telefon jest za złotówkę(lub nieco droższy) w zamian za to trzeba co miesiąc kupić doładowanie telefonu za 30 zł – opowiada czytelniczka.

http://supermarket.blox.pl/2011/06/Siec-Plus-neka-mojego-zmarlego-meza.html (blog dziennikarza „Gazety Wyborczej” linkowany na stronie głównej Wyborcza.biz)

Puls Biznesu

Umowa sprzedaży Polkomtela w tym tygodniu

Magdalena Wierzchowska

Brakuje już tylko kropki nad „i” do stworzenia największej w Polsce grupy medialno- -telekomunikacyjnej. Zygmunt Solorz-Żak, kontrolujący Cyfrowy Polsat, otrzymał w ubiegłym tygodniu wyłączność na negocjacje w sprawie kupna Polkomtela, operatora sieci Plus.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=754ee440-1b64-4c2d-b9a0-0602bdb30f72&date=2011-06-28 (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Z komórką w domu, szkole i na wakacjach

Matylda Młocka

Co trzeci nastolatek nie wyobraża sobie dnia bez telefonu komórkowego. – W wakacje młodzież ma więcej wolnego czasu, a to sprzyja korzystaniu z telefonu komórkowego. Bywa, że młodzi ludzie zamiast spotkać się na świeżym powietrzu, skorzystać z dobrej pogody, przez cały dzień wysyłają do siebie esemesy – ostrzega Anna Niziołek, psycholog pracująca z młodzieżą.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1059973_Z_komorka_w_domu_szkole_i_na_wakacjach.html (dostęp płatny)

Dziennik Gazeta Prawna

Solorz-Żak coraz bliżej przejęcia Polkomtelu

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?