W zalewie informacji o nowych taryfach europejskich operatorów, które zdominowały głównie doniesienia o nowych roamingowych T-Mobile, niemal niezauważone przeszły nowe, ciekawe pomysły Orange.

Spółki-córki France Telecom w Austrii oraz Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii zaproponowały ostatnio usługę mobilnego transferu danych, przy czym limit pobieranych danych jest współdzielony między dwa urządzenia – w tym konkretnym przypadku między iPhone i tablet iPad. Dzielenie pakietu danych między urządzenia wiąże się z dodatkową opłatą ok. 6 euro miesięcznie (opłaty różnią się w zależności od kraju).

W brytyjskim Orange taryfa Connected z podłączonymi dwoma urządzeniami kosztuje 65 funtów miesięcznie. W abonamencie wliczonych jest 600 min połączeń, nielimitowane wiadomości SMS, dostęp do hot spotów BT Openzone i 2 GB danych. Kupno iPhone razem z iPadem 2 kosztuje od 99 do 299 funtów w zależności od pojemności pamięci urządzeń i szczegółowej umowy z operatorem. Nowi klienci operatora muszą do tego doliczyć 50 funtów.