Należąca do ATM spółka mPay, działająca na rynku płatności mobilnych, chce sprzedać inwestorom w ofercie prywatnej poprzedzającej debiut na NewConnect nowe akcje za 4-5 mln zł. Papiery będą stanowiły do 20 proc. podwyższonego kapitału. To oznacza, że cała spółka będzie warta 20-25 mln zł.

– Nie zamierzamy sprzedawać naszych akcji w ofercie – zapewnia Tadeusz Czichon, wiceprezes ATM odpowiedzialny za finanse. Współkierowana przez niego firma posiada obecnie (bezpośrednio i pośrednio prawie 98,3 proc. akcji mPaya). W ocenie Czichona zbywanie papierów w momencie, gdy mPay zaczyna wychodzić na prostą i ma coraz lepsze perspektywy, byłoby nierozsądne. – Rynek płatności mobilnych zaczyna dynamicznie rosnąć – wskazuje. Przypomina, że mPay podpisał kilka dni temu umowę o współpracy Mastercard. Na jej podstawie będzie świadczył usługi płatności mobilnych w oparciu o karty tego wydawcy co istotnie zwiększa zasięg oferowanych przez firmę usług i krąg potencjalnych klientów.

Przedstawiciel ATM zdradza, że inwestorzy, którzy wcześniej wyrazili zainteresowanie papierami mPay, już dostali od niego dokumenty związane z ofertą. Zapisy na akcje będą zbierane do końca miesiąca. – Chcemy, żeby do końca III kwartału mPay zadebiutował na NewConnect – zapowiada Czichon.

Przyznaje, że w ramach planowanych w grupie przekształceń organizacyjnych (ATM chce przenieść wszystkie aktywa integracyjne do spółki ATM SI, która się usamodzielni), mPay zostanie własnością ATM. Giełdowa spółka będzie też kontrolowała 21,27-proc. udział Linx Telecommunications.