Przegląd prasy – piątek 15 lipca

Publikacja: 15.07.2011 08:30

Financial Times

O2 będzie kusić promocjami na jeansy

Tim Bradshaw

Wzorem Facebooka, Foursquare i Grouponu operator komórkowy chce wejść z usługą informacji o lokalnych i czasowych promocjach na towary i usługi. Nowy serwis pod nazwą Priority Moments będzie świadczona użytkownikom telefonów w sieci O2 za pośrednictwem mobilnego serwisu www oraz mobilnej aplikacji. Umożliwi odbieranie promocyjnych kuponów i rabatów na ofertę 30 partnerskich firm: sklepów i restauracji, jeżeli abonenci znajdą się w pobliżu nich. Należące do Telefonii O2 jest pierwszym brytyjskim operatorem, który wchodzi na rynek takich usług. Nad podobnym rozwiązaniem pracuje jednak również Orange. Celem jest zwiększenie lojalności abonentów.

http://www.ft.com/intl/cms/s/2/f0a98f62-ae0b-11e0-a2ab-00144feabdc0.html#axzz1S9FVW4eX (dostęp po zalogowaniu)

Nowa aplikacja. Do identyfikacji wystarczy komórka i jedno zdjęcie

MWP, Wall Street Journal

Nie wystarczy już zapuścić brodę, by umknąć policji. Stróże prawa we wrześniu dostaną specjalne aplikacje na iPhone’a, rozpoznające twarze przestępców. Na razie na próbę i tylko w USA. Program ma dwie funkcje. Można za jego pomocą zeskanować tęczówkę oka. Można też zanalizować twarz podejrzanego. Aplikacja analizuje 130 różnych punktów twarzy, takich jak odległość między oczami a nosem, stosunek długości ust do ich szerokości itp. Zmiana fryzury czy zapuszczenie zarostu nie pomogą.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=369059 (dostęp płatny)

Amazon chce mieć własny tablet

oprac.PC

Największy internetowy sklep świata Amazon, który z sukcesem wprowadził do sprzedaży czytnik Kindle, do tej pory nie wykazywał zainteresowania rynkiem tabletów. Jednak rośnie on tak szybko, że – jak informuje „Wall Street Journal” – jeszcze jesienią w sklepach pojawi się kolejny rywal iPada. Gazeta podaje, że nowy tablet firmowany przez Amazon będzie pracował w systememie operacyjnym Android, przekątna jego ekranu będzie miała 9 cali i nie będzie mieć wbudowanej kamery wideo.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=369125 (dostęp płatny)

Przepis na własnego iPada

oprac.PC

Bardzo pożądasz iPada, ale nie stać cię na jego kupno? Zajrzyj na portal Youku www.youku.com, chiński odpowiednik YouTube’a, by zobaczyć krótki film „Diy iPad 3″ Liu Xinyinga. Pokazuje on, jak zrobić w pełni funkcjonalny tablet z ogólnodostępnych podzespołów komputerowych. I do tego znacznie tańszy niż produkt Apple’a. W 20-minutowym nagraniu przy dźwiękach metalowej muzyki Liu składa tablet, używając zwykłego komputerowego procesora, pamięci oraz niewielkiej płyty głównej ze zintegrowaną kartą graficzną, a wszystko to montuje w obudowie dotykowego ekranu monitora. Całość jest niemal równie płaska jak oryginał i dorównuje mu stylowym wyglądem. Jedyna różnica to system operacyjny: iPady pracują w iOS, natomiast urządzenie Chińczyka, które nazwał on Diy, napędza Windows Microsoftu.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=369129 (dostęp płatny)

Polkomtel siada do stołu we własnej sprawie Urszula Zielińska

19 lipca Polkomtel, operator sieci Plus, weźmie udział w spotkaniu banków, które być może udzielą następnie kredytów i pożyczek na jego przejęcie firmie Spartan Capital Holdings, kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka. Informację o tym przekazało w środę wieczorem w Londynie konsorcjum organizatorów.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/710335_Polkomtel_siada_do_stolu_we_wlasnej_sprawie.html (dostęp płatny)

Minister wiele się spodziewa po Solorzu

DI, PAPDzięki przejęciu Polkomtela przez Zygmunta Solorza-Żaka i wejściu T-Mobile na polski rynek ceny usług telekomunikacyjnych mogą spaść — uważa Magdalena Gaj, wiceminister infrastruktury. Według niej każdy ruch na rynku telekomunikacyjnym, w tym m.in. wejście nowego podmiotu, jak T-Mobile czy zmiana właścicielska, jak w przypadku Polkomtela, powoduje pojawienie się nowych ofert.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=9e7280d0-f733-4de0-bc7d-897ed8c9fe47&date=2011-07-15 (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Banki zarobią na Polkomtelu

Urszula Zielińska

Operator komórkowy wspiera nowego właściciela w poszukiwaniu kredytów na zapłatę za jego akcje Jeszcze do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie trafił wniosek o zgodę na przejęcie Polkomtelu, a operator już wspiera nowego potencjalnego właściciela w rozmowach z bankami. 19 lipca Polkomtel, operator sieci Plus, weźmie udział w spotkaniu banków, które mogą udzielić kredytów i pożyczek na jego przejęcie firmie Spartan Capital Holdings kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka. Informację taką przekazało w środę wieczorem londyńskim agencjom finansowym konsorcjum organizatorów odpowiadające za zebranie pieniędzy na tę transakcję: Credit Agricole, Deutsche Bank, Societe Generale, Royal Bank of Scotland oraz PKO BP.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1064132_Banki_zarobia__na_Polkomtelu.html (dostęp płatny)

Gorsza sprzedaż pecetów, tablety górą

Aleksandra Stanisławska

Popyt na komputery osobiste jest w tym roku słabszy od prognoz – wynika z raportów IDC i Gartnera. W drugim kwartale rynek pecetów rośnie wolniej, niż prognozowano. Co do tego zgadzają się analitycy IDC i Gartnera. Sprzedaż zwiększyła się w tym okresie zaledwie o ok. 2 proc. wobec analogicznego okresu ubiegłego roku.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1064122_Gorsza_sprzedaz_pecetow_tablety_gora.html (dostęp płatny)

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu