Operator internetowej wypożyczalni VOD wprowadził nową, płatną usługę. Za abonament 9,90 zł użytkownik może korzystać nowego katalogu wideo kategorii premium (84 pozycje) oraz z podstawowego katalogu (1467 pozycji) bez konieczności oglądania reklam. Do tej pory działanie serwisu było oparte wyłącznie o model reklamowy.

– Nie rezygnujemy z oferowania użytkownikom darmowego contentu, ale dajemy szansę dostępu do filmów, które posiadają prawa jedynie na SVOD [subscription video on demand – przyp.rpkom.pl] – mówi Łukasz Skrzypek, prezes zarządu Iplex S.A., operatora internetowej wypożyczalni. Dzisiaj oferta płatnego katalogu jest relatywnie niewielka, ale to się ma zmieniać w kierunku większego udziału kategorii płatnych.

– Rozważamy migrację z katalogu płatnego do bezpłatnego, jednak nadal będziemy, tak samo jak dotychczas, wspierać rozszerzanie katalogu filmów bezpłatnych. Mamy świadomość, że od półtora roku ten model jest naszą siłą – mówi szef Ipleksu.

Serwis oferuje obecnie płatność tylko w modelu abonamentowym i nie jest jego celem system pay-per-view, chyba że rynek będzie tego wyraźnie oczekiwał. Płatności są pobierane za pośrednictwem serwisu PayU z grupy Allegro.

Serwis Iplex należy do spółki o tej samej nazwie, której większościowym udziałowcem jest fundusz Xarus z grupy Warsaw Equity Holding.