Według nieoficjalnych informacji dopiero w październiku Netia będzie mogła (i zamierza) uruchomić usługi dostępowe BSA w technologii VDSL2 w sieci Telekomunikacji Polskiej.

Choć TP uruchomiła analogiczne usługi w maju, to dużo czasu zabrało operatorom ustalenie zasad technicznej współpracy (wymiany danych) na użytek nowych, hurtowych usług dostępowych, jako że nie możliwe było wykorzystanie systemów dedykowanych hurtowej obsłudze ADSL.

Sprawa ta była przedmiotem dyskusji operatorów, jako że Netia wysuwała zastrzeżenie dyskryminacji w stosunku do części detalicznej TP. Jej zdaniem proces TTM (ang.time-to-market) nie został przez TP przeprowadzony właściwie i w duchu porozumienia z 2009 r. Operator nie zyskał jednak poparcia Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Nieoficjalnie przedstawiciele Netii przyznają, ze nie wiążą wielkich nadziei z usługami VDSL, ponieważ zasięg tych usług w sieci TP jest jeszcze niewielki, a hurtowe stawki mało korzystne. Zgodnie z ofertą ramową TP oferuje 40 Mb/s za 46,90 zł netto miesięcznie, a 80 Mb/s za 58,80 zł netto miesięcznie. Dla porównania w ofercie detalicznej TP kosztują 65,5-74 zł netto (40 Mb/s) i za 82-90 zł netto (80 Mb/s), przy czym w tę cenę wliczony jest podstawowy pakiet telewizyjny.