Przegląd prasy – środa 10 sierpnia

Publikacja: 10.08.2011 08:49

Internet na plaży już za 5 złotych

Michał Duszczyk

Plaża, drink i laptop z dostępem do internetu – tak coraz więcej Polaków spędza urlop. Jak sprawdził „DGP”, jeżeli z mobilnego dostępu do sieci chcemy korzystać tylko w wakacje, bardziej opłaca się wybrać ofertę na kartę niż abonamentową. Tym bardziej że sieci rozszerzają swoją ofertę. Paczkę danych można kupić już za 5 złotych.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa?=article&id=372673 (dostęp płatny)

BlackBerry pomaga wzniecać zamieszki

Bartłomiej Niedziński

Komunikator firmy RIM jest darmowy, pozwala na wysyłanie wiadomości do wielu użytkowników jednocześnie i, co najważniejsze, są one zaszyfrowane. Dzięki temu protestujący są w stanie urządzać burdy tam, gdzie nie ma policji. Twitter i Facebook są monitorowane. Technologicznym symbolem trwających od sobotniej nocy zamieszek w Londynie jest smartfon BlackBerry. To właśnie zainstalowany w nim komunikator – BlackBerry Messenger (BBM) – wykorzystywany jest do organizowania kolejnych rozrób.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa?=article&id=372679 (dostęp płatny)

Internet dla Polski wschodniej czeka na notyfikację

Przemysław Poznański

UOKiK pyta Komisję Europejską o internet dla Polski wschodniej. Musi sprawdzić czy projekt nie zagraża konkurencji na rynku telekomunikacyjnym. Chodzi o zbudowanie sieci zapewniającej dostęp do szerokopasmowego internetu dla większości mieszkańców z województw warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego oraz świętokrzyskiego. Wartość tego projektu to blisko 300 mln euro, z czego 255 mln euro pochodzić będzie ze środków unijnych. http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10091859,Internet_dla_Polski_wschodniej_czeka_na_notyfikacje.html

Analitycy: Chcesz pokonać iPada? W Europie łatwiej

Tomasz Grynkiewicz

Jeśli Samsung, Acer czy Research in Motion chcą podebrać rynek tabletów iPadowi, większe szanse na to mają w Europie niż w Stanach – uważają analitycy firmy badawczej Forrester. – Jest szansa dla konkurentów iPada, ale rynek jest mocno rozdrobniony. Rywalizowanie z Apple’em będzie wymagało zupełnie innego podejścia niż w tej chwili – uważa Sarah Rotman Epps z Forrestera. http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10091802,Analitycy__Chcesz_pokonac_iPada__W_Europie_latwiej.html

Co piąty Polak nie ma komórki

MK

Ponad 20 proc. Polaków nie ma telefonu komórkowego — wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Emporia. Najczęściej z tego typu urządzeń korzystają mieszkańcy największych miast (prawie 89 proc.), osoby z dochodem powyżej 4 tys. zł (87 proc.) i mężczyźni (ponad 85 proc.).

http://bbp.pb.pl/Issue.aspx?id=0131af38-2614-439e-b8de-786b4cbdf418&date=2011-08-10

Smartfony: Apple przegonił Nokię

MK

Jak wynika z opracowania przygotowanego przez międzynarodową firmę badawczą Strategy Analytics, trzech największych graczy od kwietnia do czerwca dostarczyło na rynek łącznie 56,2 mln smartfonów. Z tego 20,3 mln urządzeń i 18,5 proc. udziału w rynku przypada na Apple, 19,2 mln aparatów i 17,5 proc. udziału — to wynik Samsunga. 16,7 mln sztuk i 15,2 proc. udziału pozostało Nokii, która w drugim kwartale 2010 r. była niekwestionowanym liderem.

http://bbp.pb.pl/Issue.aspx?id=3ec6acdd-e4f4-4c20-8d3a-388d253bd82d&date=2011-08-10

Internet na plaży już za 5 złotych

Michał Duszczyk

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu