Przegląd prasy – czwartek 11 sierpnia

Publikacja: 11.08.2011 08:49

Dziennik Gazeta Prawna

TVN uruchomi pod koniec sierpnia własny serwis wideo w sieci

Michał Fura

TVNPlayer – tak będzie się nazywał nowy gracz na rynku internetowej telewizji, który wystartuje 26 sierpnia. Uruchomiony przez TVN serwis zaoferuje widzom na starcie 3 tys. seriali, programów i filmów z biblioteki nadawcy plus cztery prapremiery. Jedną z nich będzie planowany w jesiennej ramówce serial „Wszyscy kochają Romana”, polska wersja popularnego w USA sitcomu „Wszyscy kochają Raymonda” – wynika z informacji „DGP”.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=372887 (dostęp płatny)

Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz

Wojna na tablety. Apple blokuje Samsunga w Europie

Tomasz Grynkiewicz

Niemiecki sąd nakazał koncernowi wstrzymanie sprzedaży i marketingu tabletu Samsung Galaxy Tab w niemal całej Europie. To nie przypadek, że ostatnie produkty Samsunga tak bardzo przypominają iPhone’a i iPada, zarówno pod względem wzornictwa, kształtu, interfejsu użytkownika, jak i nawet opakowania – pisze Apple w komunikacie. – To rodzaj rażącego naśladownictwa, a my musimy chronić naszą własność intelektualną.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10098395,Wojna_na_tablety__Apple_blokuje_Samsunga_w_Europie.html

Parkiet

Spadki na?giełdach bez wpływu na?zakup Plusa

Urszula Zielińska

Przecena na rynkach kapitałowych pozostanie bez wpływu na przejęcie Polkomtelu (sieć Plus) – zapewnia Zygmunt Solorz-Żak, który zobowiązał się zapłacić za spółkę 15,1 mld zł w gotówce. Inaczej może być z transakcjami fuzji i przejęć, które nie zostały do tej pory uzgodnione – uważa Jacek Chwedoruk, dyrektor zarządzający w banku inwestycyjnym Rothschild Polska. Analitycy wskazują, że sprzedającym TVN czy polskie banki będzie trudno uzyskać satysfakcjonującą cenę. Potencjalni inwestorzy będą ostrożni.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/712282_Spadki_na%E2%80%88gieldach_bez_wplywu_na%E2%80%88zakup_Plusa.html (dostęp płatny)

TP: Umowa z policją

Dariusz Wolak

Telekomunikacja Polska?złożyła najlepszą ofertę w przetargu ogłoszonym przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim na świadczenie usług dzierżawy cyfrowych i analogowych łączy telekomunikacyjnych dla potrzeb jednostek policji województwa lubuskiego. Umowa będzie realizowana przez rok od 1 września. TP była jedyną firmą zabiegającą o to zlecenie. Zainkasuje 1,7?mln zł brutto.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/712313_TP:_Umowa_z%C2%A0policja.html (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Z komórką do bankomatu

Dariusz Wolak

Klienci korzystający z elektronicznych portmonetek wreszcie będą mogli wyjmować z nich pieniądze na ulicy Tempo rozwoju rynku płatności mobilnych może wkrótce znacznie wzrosnąć dzięki umowie, którą firma SkyCash Poland, jeden z liderów tego segmentu, podpisała z Euronetem, największym niezależnym operatorem bankomatów w Polsce. Klienci SkyCash Poland mogą już w prosty i, jak zapewniają przedstawiciele firmy, całkowicie bezpieczny sposób wyjmować gotówkę z urządzeń Euronetu.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1069443_Z_komorka_do_bankomatu.html (dostęp płatny)

Dziennik Gazeta Prawna

TVN uruchomi pod koniec sierpnia własny serwis wideo w sieci

Pozostało 97% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą