Przegląd prasy – czwartek 1 września

Publikacja: 01.09.2011 09:32

Platformy zetrą się o milion klientów

Michał Fura

CYFROWY POLSAT, Cyfra+ i platforma n szykują się do jesiennej ofensywy. Choć rynek płatnej telewizji rośnie, jest coraz bliższy nasycenia. Z takiego przekazu korzysta dziś 72 proc. gospodarstw domowych. – Przez najbliższe trzy lata będzie jeszcze do zdobycia około 1 mln klientów – mówi Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu. By jak najwięcej z nich trafiło do platform, a nie operatorów kablowych i darmowej oferty telewizji cyfrowej, Cyfrowy Polsat, Cyfra+ i platforma n szykują się do jesiennej ofensywy. Zdaniem analityków do końca roku mogą one przejąć nawet 400 tys. – 500 tys. klientów. Operatorzy szykują w tym celu promocje i nowe oferty.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa?=article&id=375696 (dostęp płatny)

Spece od viagry pomagają Apple’owi

Koncern Steve’a Jobsa dopiero trzy lata temu zbudował specjalny zespół do walki z podróbkami swoich gadżetów produkowanych w Chinach. Wcześniej Apple nie zwracał większej uwagi na szerzenie się piractwa. Taką rewelację ujawnia portal WikiLeaks, powołując się na korespondencję ambasady w Pekinie.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa?=article&id=375651 (dostęp płatny)

Sejm przyjął przepisy zakazujące oszukańczych loterii SMS

Przemysław Poznański

W środę Sejm przegłosował nowelizację prawa telekomunikacyjnego, która zwiększa ochronę abonentów przed oszustwami podczas korzystania z usług o podwyższonych opłatach. Projekt zmian zgłosili posłowie PO, ale popierała go od początku szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska. Przyjęte zmiany nakładają obowiązki na operatorów i organizatorów loterii SMS oraz dostawców innych usług telekomunikacyjnych o podwyższonej opłacie.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10211046,Sejm_przyjal_przepisy_zakazujace_oszukanczych_loterii.html

Polsat wartością dla platformy

Urszula Zielińska

Wyceniono Polsat. Stacja podbiła wyniki Cyfrowego Polsatu. Zarząd obiecuje rozwój, choć baza klientów rośnie już wolno. Cyfrowy Polsat ma 3,5?mln abonentów – poinformował wczoraj Dominik Libicki, prezes spółki. – Przy tym rozmiarze bazy i tempie rozwoju rynku wydaje się uprawniona teza, że przez pierwsze trzy kwartały 2012 r. Cyfrowy Polsat będzie pracował na utrzymanie bazy, a wzrost nastąpi w IV kwartale – zapowiedział jednocześnie.

http://www.parkiet.com/artykul/1091088_Polsat-wartoscia-dla-platformy.html

Polsat zyskuje kosztem TVP

MEW

Telewizja Zygmunta Solorza-Żaka rośnie, a platforma satelitarna zmaga się z nasyceniem rynku. Cyfrowy Polsat (CP) po raz pierwszy pokazał skonsolidowane wyniki finansowe po zakupie Telewizji Polsat (włączył do bilansu jej wyniki od 20 kwietnia tego roku). Giełdowa spółka miała 69,5 mln zł zysku netto w II kw. tego roku, po wzroście o 4 proc. rok do roku.

http://bbp.pb.pl/Issue.aspx?id=0f73f1cd-2a1d-40fb-aeb4-5f8cdac3166d&date=2011-09-01 (dostęp płatny)

Vivendi ma chrapkę głównie na enkę

Magdalena Wierzchowska

Od sprzedaży TVN może się zacząć konsolidacja platform satelitarnych. Wszyscy ze sobą rozmawiają. Koncern Vivendi, zaproszony do kupna Grupy TVN, jest zainteresowany głównie kupnem platformy „n” — usłyszeliśmy wczoraj w kilku źródłach.

http://bbp.pb.pl/Issue.aspx?id=d81c9c97-dd7e-4d89-97fb-0da48ba99813&date=2011-09-01 (dostęp płatny)

Spółka Solorza ma być liderem

Urszula Zielińska

Platforma Cyfrowy Polsat ma 3,5 mln abonentów – poinformował wczoraj dziennikarzy Dominik Libicki, prezes spółki. Jednocześnie zastrzegł, że przez pierwsze trzy kwartały przyszłego roku spółka będzie pracowała na utrzymanie bazy klientów, a zwyżki nastąpią w IV kwartale. – To niespotykany konserwatyzm zarządu – komentował Krzysztof Kaczmarczyk, analityk Credit Suisse.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1074103_Spolka_Solorza_ma_byc_liderem.html (dostęp płatny)

Platformy zetrą się o milion klientów

Michał Fura

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy