Potwierdziły się informacje „Rz”: grupa TVN została udziałowcem spółki Stavka. Za 25 proc. udziałów zapłaciła 1,095 mln zł. Pozostałe należą do  Stanisława Krzemińskiego, założyciela grupy Besta-Film.

Stavka posiada miejsce na własny kanał telewizyjny na multipleksie MUX 1, czyli w zasobach częstotliwości przeznaczonych na ruszającą w Polsce ogólnopolską naziemną telewizję cyfrową.Stavka planuje uruchomienie kanału U-TV o charakterze społecznym i reportersko-interwencyjnym. Porozumienie z TVN przewiduje ścisłą współpracę na rynku reklamowym i programowym. – W ramach porozumienia będziemy odpowiadać za obsługę techniczną kanału oraz sprzedaż jego czasu antenowego – mówi Karol Smoląg, rzecznik TVN. U-TV będzie mogło korzystać też z archiwów i treści informacyjnych TVN.

Czy TVN zagwarantował sobie prawo do zakupu kolejnych udziałów? – Pakiet 25 proc. udziałów jest dla nas w tej chwili wystarczający – zapewnia rzecznik. TVN nie ujawnia, czy prowadzi rozmowy o inwestycji jeszcze z innymi kanałami:

– Z perspektywy Premium TV (oferta dla reklamodawców – red.) zależy nam oczywiście na jak największej liczbie partnerów – mówi Smoląg.

W ramach MUX 1 obok głównych kanałów telewizji publicznej (TVP 1, TVP 2, TVP Info) i U-TV znajdą się też Eska TV (grupa ZPR), ATM Rozrywka (projekt ATM Grupy, w której pakiet udziałów ma właściciel Polsatu) oraz Polo TV.