Firma Technitel z Łodzi specjalizująca się w budowie sieci światłowodowych zamierza startować w przetargach do projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej, które będą organizować Urzędy Marszałkowskie w pięciu województwach.

– Uważnie obserwujemy co się dzieje z projektem SSPW i jesteśmy przygotowani do wystartowania w przyszłych przetargach – mówi Rafał Rodziewicz, dyrektor generalny w Technitelu. – W naszych strukturach mamy wydzielony podmiot, firmę Infratel, która specjalizuje się w zarządzaniu sieciami. Wzbogaciliśmy też naszą ofertę o usługi satelitarne. Technologia  ta świetnie nadaje się do wykorzystania w niektórych z obszarów Polski Wschodniej – dodaje Rafał Rodziewicz.

Technitel realizuje obecnie kilka projektów budowy miejskich sieci światłowodowych dla samorządów, m.in. dla miast Puławy, Zgierz, Kwidzyn.

Obecnie największy wzrost przychodów odnotowujemy właśnie w sektorze samorządowym i energetycznym. W tych sektorach upatrujemy naszych największych szans w najbliższej przyszłości – mówi Rafał Rodziewicz. Szacuje on, że przychody firmy w tym roku powinny sięgnąć 25 mln zł. – Oznacza to, że nasza dynamika wzrostu sięgnie około 300 proc. Liczymy, że przyszły rok też będzie nie gorszy – mówi Rafał Rodziewicz.