Sygnity podpisało, zapowiadaną od dawna, umowę z „wiodącym azjatyckim producentem infrastruktury i technologii informatycznych”. Okazało się, że chodzi o chiński Huawei.

Na podstawie parafowanej umowy ramowej giełdowa spółka będzie oferowała rozwiązania dalekowschodniego producenta w 16 państwach Europy (Austrii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Danii, Finlandii, Grecji, na Węgrzech, w Macedonii, Mołdawii, Serbii, Czarnogórze, Norwegii, Rumunii, Słowenii i Szwecji).

– Na rynkach innych niż polski odbywać się to będzie za pośrednictwem sieci lokalnych partnerów budowanej przez Sygnity – napisano w komunikacie. Sygnity  zamierza za pośrednictwem tej sieci sprzedawać też własne rozwiązania.

Produkty Huawei będą dedykowane sektorom, w których już działa Sygnity, czyli: publicznemu, użyteczności  publicznej (utilities), bankowo-finansowemu oraz małych i średnich przedsiębiorstw. W ofercie znajdą się m.in. routery, switche, firewalle oraz systemy telekonferencyjne. Na dalszym etapie współpracy możliwe jest rozszerzenie gamy oferowanych produktów.

Sygnity liczy, że kooperacja z nowym partnerem zapewni do końca 2013 r. ok. 100 mln zł przychodów.