Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał dzisiaj bezwarunkową zgodę na przejęcie Polkomtela przez Spartan Capital Holdings, spółkę kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka.Zgoda UOKiK, to zielone światło dla największej transakcji na rynku telekomunikacyjnym w Polsce i w tej części Europy. Jej łączna wartość to 18,1 mld zł.

– Na żadnym z obszarów działalności łączących się firm, w szczególności świadczenia usług telefonii komórkowej, dostępu do szerokopasmowego mobilnego internetu, a także posiadanych częstotliwości – nie dojdzie do zagrożenia ograniczeniem konkurencji – ocenił UOKiK. Wcześniej konkurencyjni operatorzy podnosili, że nowa grupa zgromadzi największe zasoby radiowe w różnych zakresach na całym na polskim rynku telekomunikacyjnym.

Tak kończy się postępowanie antymonopolowe, które urząd wszczął 21 lipca br. na wniosek Spartan Capital Holdings. Firma ta należy do grupy kapitałowej kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka właściciela m.in. spółek funkcjonujących na rynku medialnym i telekomunikacyjnym – Polsatu Cyfrowego, Aero2, Mobylandu, CenterNetu. Polkomtel, operator sieci Plus to jeden z trzech największych i najbardziej dochodowy operatorów telefonii komórkowej w Polsce.

Decyzja UOKiK: przejęcie Polkomtela