Wojciech Pytel, szef NFI Midas, został wczoraj powołany w skład zarządu Polkomtela, operatora sieci Plus – informuje Dziennik Gazeta Prawna. Jest w zarządzie pierwszym reprezentantem nowego właściciela, Zygmunta Solorza-Żaka. Do zarządu powołała go rada nadzorcza w dotychczasowym składzie (czyli reprezentująca dawnych właścicieli), ponieważ nie dokonano jeszcze w niej zmian. Według DGP Wojciech Pytel będzie odpowiedzialny za finanse. Według innych informacji jednak: za IT.

Wojciech Pytel pracował już w Polkomtelu w latach: 2001-2002 i 2008-2010. Przez większa część zawodowej kariery (9 lat) związany był jednak z Nokią. Uchodzi za jednego z głównych doradców Zygmunta Solorza w projekcie akwizycji Polkomtela i w telekomunikacyjnej strategii grupy. Do tej pory kierował funduszem NFI Midas, do którego kolejno są wnoszone aktywa telekomunikacyjne grupy: CenterNet i Mobyland.

Poza Wojciechem Pytlem do zarządu Polkomtela należą: Jarosław Bauc, Bogusława Matuszewska, Krzysztof Kilian, Wojciech Dylewski i John Moorehouse.