Aiton Caldwell (d. Freeconet Tlenofon) złożył dokument informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych – poinformowali nas przedstawiciele spółki. Firma planuje debiut na alternatywnym rynku NewConnect jeszcze w tym miesiącu.

Wcześniej przeprowadziła prywatną emisję akcji, w której za 84 tys. walorów uzyskała 1,68 mln zł. Nowe walory stanowią 8,4 proc. kapitału po jego podwyższeniu. Na podstawie średniej ceny jaką uzyskała za nie spółka można szacować wartość 100 proc. jej kapitału na około 20 mln zł. Nowe papiery w emisji prywatnej objęło 36 inwestorów, w tym jedna osoba prawna.

– Liczymy, iż uchwała GPW w sprawie zatwierdzenia Dokumentu Informacyjnego zostanie podjęta w najbliższym czasie. Termin debiutu, planowany na listopad br., pozostaje aktualny – powiedział Jan Wyrwiński, prezes zarządu Aiton Caldwell cytowany w komunikacie.

Aiton Caldwell oferuje rozwiązania teleinformatyczne i telekomunikacyjne dla firm i osób indywidualnych. Jest m.in. właścicielem platformy VoIP FreecoNet oraz platformy terminacyjnej TeleArena.

Po trzech kwartałach br. przychody firmy wyniosły 7 mln zł, o 36 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2010 r. EBITDA Aiton Caldwell zamknęła się kwotą 1,5 mln zł, co oznacza wzrost o 18 proc. rok do roku. Zysk netto spółki za 9 miesięcy br., to 0,1 mln zł.