Przegląd prasy – środa 7 grudnia

Publikacja: 07.12.2011 08:38

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Telefoniczna rozmowa z konsultantem musi być zawsze nagrana w całości

Iwona Łoboda

Każdy klient powinien móc ponownie odsłuchać swój dialog z telemarketerem Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował opracowanie poświęcone dobrym praktykom na rynku telekomunikacyjnym. To zbiór wskazówek dla przedsiębiorców, sporządzony na podstawie obowiązujących przepisów, opinii środowiska operatorów telekomunikacyjnych oraz licznych skarg konsumentów. Opracowanie dotyczy głównie zawierania umów oraz wzorców formularzy, które podpisują klienci. Jednym z problemów, które konsumenci wskazywali urzędowi, są rozmowy z telemarketerami, którzy oferują nowe usługi telekomunikacyjne lub plany taryfowe.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=389681 (dostęp płatny)

Będzie minister od deregulacji gospodarczych

ŁK

Monitorowanie prac organów administracji rządowej w celu poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej czy inicjowanie działań zmierzających do takich ułatwień – to niektóre zadania pełnomocnika rządu ds. deregulacji gospodarczych. Wczoraj Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie jego ustanowienia, przedłożone przez ministra gospodarki. Działania pełnomocnika mają pomóc w likwidacji regulacji utrudniających działalność gospodarczą oraz przyczynić się do obniżenia jej kosztów.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=389678 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Nowy trend w bankach? Załóż konto, a zapłacimy twój rachunek za telefon

Maciej Samcik, Przemysław Poznański

Czy na naszych oczach rodzą się potężne sojusze banków i operatorów telekomunikacyjnych? BZ WBK oferuje wspólnie z Plusem konta osobiste, dzięki którym można płacić niższe rachunki, zaś mBank dorzuca nowym klientom do kont… modem z mobilnym internetem. Operatorzy intensywnie testują też usługi typu „bank w komórce”. Banki od dawna myślały o współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi. Wiadomo: z telefonów korzystają miliony osób, także tych, które do banków nie chodzą. Nie mają jeszcze kont, pożyczek gotówkowych, kart płatniczych – idealny obiekt do „zaatakowania”. Do tej pory jednak wspólne przedsięwzięcia banków i firm telekomunikacyjnych opierały się na prostych mechanizmach – udostępnianiu bankowcom namiarów na klientów sieci albo wysyłaniu razem z fakturami do zapłacenia ofert założenia konta albo wzięcia kredytu. http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10758930,Nowy_trend_w_bankach__Zaloz_konto__a_zaplacimy_twoj.html

T-Mobile dostarczy komórki polskim urzędnikom. 21,5 tys. telefonów

Przemysław Poznański

PTC, operator sieci T-Mobile, wygrał przetarg na świadczenie usług komórkowych i dostawę telefonów dla administracji rządowej. Informację podał operator. Jak zaznacza, jego oferta uznana została za najkorzystniejszą cenowo. Przetarg rozpisało Centrum Usług Wspólnych, znajdujące się pod nadzorem szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Według informacji, jakie uzyskaliśmy krótko po rozpisaniu przetargu, wartość zamówienia na telefony komórkowe miała wynieść ponad 125 tys. euro, a zamówienie dotyczyło ponad 21,5 tys. telefonów komórkowych dla 107 urzędów administracji rządowej.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10772171,T_Mobile_dostarczy_komorki_polskim_urzednikom__21_5.html

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

Sony rozwodzi Ericssona

TR

Sony potwierdziło rozwód z marką Sony Ericsson. Oznacza to, że w 2012 r. z nazwy samrtfonów produkowanych przez Sony zniknie nazwa partnera – informuje The Next Web. W październiku 2011 r. Sony za sumę 1, 05 mld EUR odkupiło od Ericssona 50 proc. udziałów w Sony Ericsson.

http://teleinformatyka.pb.pl/2527572,92995,sony-rozwodzi-ericssona

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Mediowa grupa będzie oferowała w Internecie muzykę za abonament

Magdalena Lemańska

Nowy internetowy serwis muzyczny Agory może ruszyć już na początku przyszłego roku – wynika z informacji „Parkietu”. Według nich firma kończy prace nad serwisem, który ma oferować muzykę w tzw. streamingu, czyli dostępną dla abonentów serwisu w Internecie. Agora naszych informacji nie komentuje.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/720905_Mediowa_grupa_bedzie_oferowala_w_Internecie_muzyke_za_abonament.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Agora chce sprzedawać muzykę w sieci

Magdalena Lemańska

Mediowa grupa przygotowuje internetowy serwis z muzyką, który może ruszyć już na początku 2012 r. – dowiedziała się „Rz”. Z naszych informacji wynika, że Agora, właściciel m.in. „Gazety Wyborczej” i sieci kin Helios, kończy prace nad serwisem, który ma oferować w Internecie muzykę w tzw. streamingu – czyli dla abonentów serwisu w Internecie.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1101373_Agora_chce_sprzedawac_muzyke_w_sieci.html (dostęp płatny)

Kolejka po 250 mln zł dla firm

Artur Osiecki

Jeszcze tylko dziś BGK przyjmuje wnioski o technologiczne premie. Wczoraj była wielka kolejka. Wejście do centrali BGK w Warszawie szturmowali wczoraj od 8.00 rano kurierzy z wnioskami o premie technologiczne dla firm. Od wtorku kurierzy składają na zlecenie banków – a de facto przedsiębiorców – wnioski o premie technologiczne do kredytów na nowe technologie. Kredyt technologiczny to pomoc finansowa dla małych i średnich firm z programu „Innowacyjna gospodarka”.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1101372_Kolejka_po_250_mln_zl_dla_firm.html (dostęp płatny)

Pieniądze Polaków popłyną przez telefony komórkowe

Aleksandra Stanisławska

Podnosi się wartość transakcji mobilnych. W Polsce w 2015 roku ma wzrosnąć do 9,4 mld dol. Fala płatności mobilnych związana z rosnącą liczbą smartfonów właśnie dociera do Polski. Według prognoz firmy IE Market Research w 2015 roku wartość tego typu transakcji sięgnie w naszym kraju 9,4 mld dol. Jesteśmy u progu zmian. Jak oszacował Instytut Homo Homini, obecnie z usług bankowych w komórce korzysta w Polsce zaledwie 3,5 proc. klientów banków, czyli ok. 850 tys. osób. To się jednak będzie szybko zmieniać.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1101375_Pieniadze_Polakow_poplyna_przez_telefony_komorkowe.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Telefoniczna rozmowa z konsultantem musi być zawsze nagrana w całości

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu