W tym roku UPC Polska rozpocznie przygotowania do wdrożenia w swojej sieci platformy Horizon – powiedział w wywiadzie dla serwisu Wirtualnemedia.pl, Simon Boyd, prezes zarządu UPC Polska.

Horizon, to dekoder zaimplementowanymi usługami firm trzecich, tzw. dostawców OTT. Projekt ten był przez dłuższy czas opracowywany na poziomie całej gruby Liberty Global, do której należy UPC. W I kw. bieżącego roku zadebiutuje w Szwajcarii, Holandii i Niemczech.

Horizon będzie wyposażony w moduł Wi-Fi, umożliwi dzielenie i oglądanie wspólnych treści (telewizji, wideo, zdjęć i muzyki) na wielu odbiornikach i urządzeniach takich jak komputery, tablety i smartfony. To dzielenie będzie mogło się odbywać w obrębie domu lub poza nim – w informatycznej chmurze. Urządzenie dostarczy Samsung.

Liberty Global chce otworzyć platformę na zewnętrznych deweloperów aplikacji, którzy mogliby dostarczać swoje produkty w zbliżonym modelu, jak na Android Market, czy Apple Store. Simon Boyd nie podał daty uruchomienia tej usług w Polsce.