Przegląd prasy – czwartek 8 marca

Publikacja: 08.03.2012 08:15

Producenci tabletów wykorzystają szum wokół iPada

Michał Fura

W 2011 roku sprzedano w Polsce około 100 tys. tabletów. W tym roku ta liczba ma się potroić. Nowiutki iPad 3 z pewnością znów zwróci uwagę klientów, jak każdy nowy produkt wychodzący ze stajni Apple’a. – Początkowo z pewnością będzie zbyt drogi jak na kieszeń typowego Polaka, ale wraz z pojawianiem się atrakcyjnych ofert, głównie telekomów, zdobędzie swych amatorów – prognozuje Damian Godos, starszy analityk IDC Poland.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=402148 (dostęp płatny)

Premiera nowego iPada. Apple stawia na usługi i rozrywkę

Vadim Makarenko

iPad 3 będzie obsługiwał sieci komórkowe czwartej generacji. Apple liczy na to, że pomoże mu to utrzymać dominację na rynku tabletów. To była pierwsza premiera iPada, bez Steve’a Jobsa, założyciela Apple. Rok temu zaskoczył wszystkich, gdy śmiertelnie chory poprowadził prezentację drugiej generacji tableta. W środę przed gośćmi w centrum konferencyjnym Yerba Buena stanął jego następca – Tim Cook.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,11304464,Nowy_iPad_nie_zaskoczyl__Stawia_na_uslugi_i_rozrywke_.html

150 tys. tabletów w Polsce. Czy nowy iPad okaże się hitem?

gaw

Apple zaprezentuje w San Francisco nową, trzecią generację iPada. Przed siedzibą firmy koczują w namiotach spragnieni nowości fani. Tablety zyskują popularność także w Polsce – w ciągu dwóch lat od wprowadzenia wynalazku kupiło je ponad 150 tys. osób. Po raz pierwszy iPad zaprezentowany został w San Francisco 27 stycznia 2010 roku. Wynalazek zyskał od razu dużą popularność. Według danych zebranych przez Transparency Market Research w 2011 roku sprzedano na świecie 67 milionów tabletów wszystkich producentów. Do 2015 roku spodziewany jest wzrost sprzedaży do 248 mln egzemplarzy rocznie.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,11301166,150_tys__tabletow_w_Polsce__Czy_nowy_iPad_okaze_sie.html

Klient podpisał w styczniu umowę z Orange. Operator: To był luty

Przemysław Poznański

Czy umowa z operatorem podpisana w styczniu i gwarantująca zniżkę na abonament może stać w ciągu kilku dni – i to bez wiedzy abonenta – umową lutową bez bonusów? W Orange to możliwe. I jeszcze ci wytkną, że informujesz o całej sprawie prasę. Historia pana Tomasza miała być banalna i z założenia nie miała nadawać się do gazety. Chodziło tylko o podpisanie umowy z operatorem, skorzystanie z promocji i odebranie telefonu marki Samsung.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,11297121,Klient_podpisal_w_styczniu_umowe_z_Orange__Operator_.html

Operatorzy wkraczają w chmurę

Aleksandra Stanisławska

Usługi typu cloud wabią nowych graczy. Dołączył do nich m.in. Deutsche Telekom. Tegoroczne targi technologiczne CeBIT w Hanowerze odbywają się pod hasłem chmury obliczeniowej (cloud), czyli usług polegających na udostępnianiu przez sieć oprogramowania oraz przestrzeni do przechowywania danych. Wszyscy liczący się producenci oprogramowania zaprezentowali w Hanowerze swoje oferty chmurowe. Dołączyli do nich również obecni w Polsce operatorzy telekomunikacyjni – Deutsche Telekom (właściciel T-Mobile) i GTS.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1127653_Operatorzy_wkraczaja_w_chmure.html (dostęp płatny)

Przychody europejskich kablówek w górę

Łukasz Dec

Wartość rynku usług w sieciach kablowych wyniosła w 2011 roku  19,9 mld euro. Przychody europejskich operatorów kablowych wzrosły tym samym rok do roku o 7 proc. wobec wzrostu o 6 proc. w 2010 r. i o 3 proc. w 2009 r. – wynika z danych opublikowanych przez branżową organizację Cable Europe. Za rozwój rynku odpowiadają głównie wyższe o kilkanaście procent przychody w segmencie usług szerokopasmowego dostępu do sieci.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1127656_Przychody_europejskich_kablowek_w_gore.html (dostęp płatny)

iPad 3: ten sam, ale lepszy

Piotr Kościelniak

iPad trzeciej generacji jest szybszy i ma ekran o wyższej rozdzielczości niż poprzednik. Obsługuje też sieci LTE. Niespodzianki nie było. Podczas konferencji w San Francisco szef Apple’a Tim Cook zaprezentował udoskonalony model najpopularniejszego tabletu na świecie. Nowy iPad będzie dostępny w wybranych krajach od 16 marca. Najtańsza wersja kosztuje 499 dolarów.

http://www.ekonomia24.pl/artykul/320825,834862-iPad-3–ten-sam–ale-lepszy.html

Nowy mobilny świat

Andrzej K. Koźmiński

Wi­dok wiel­kich sal biu­ro­wych, w któ­rych pra­cow­ni­cy ślę­czą przy­wią­za­ni do swo­ich bok­sów, biu­rek i kom­pu­te­rów odcho­dzi w prze­szło­ść. Przy­szło­ścią jest swo­bod­ny do­stęp do sze­ro­ko­pa­smo­we­go In­ter­ne­tu za po­mo­cą oso­bi­stych urzą­dzeń: lap­to­pów, ta­ble­tów i smart­fo­nów. We­dług prze­wi­dy­wań ame­ry­kań­skie­go pro­du­cen­ta czi­pów gra­ficz­nych do urzą­dzeń mo­bil­nych NVI­DIA rocz­na sprze­daż kom­pu­te­rów oso­bi­stych wy­nie­sie w naj­bli­ższych la­tach ok. 200 mln sztuk, ale sprze­daż smart­fo­nów po­win­na do 2015 r.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1127667_Nowy__mobilny_swiat.html (dostęp płatny)

Producenci tabletów wykorzystają szum wokół iPada

Michał Fura

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży