W 2015 r. Netia przeprowadzi się z centrum biurowego przy ul. Taśmowej w Warszawie i wróci pod stary adres na ul. Poleczki – poinformował operator.

– Nie zajmiemy już całej przestrzeni, którą kiedyś wykorzystywała spółka, ale jej część – tłumaczy Karol Wieczorek z biura prasowego Netii. Pozostała część nieruchomości, wraz z przyległym do niej terenie zostanie najprawdopodobniej sprzedana firmie Tilia SKA z Grupy Ghelamco. 23 marca Netia podpisała z tą grupą przedwstępną umowę w tej sprawie. Ostateczny kontrakt ma zostać zawarty do końca roku.

W sumie Ghelamco odkupić ma od Netii działki o powierzchni 23,6 tys. m kw. wraz z dwoma z trzech  zlokalizowanymi na niej budynkami w Warszawie. Budynek, w którym znajduje się infrastruktura operatora – serwerownia i anteny nadawcze – pozostaje własnością spółki. Wartość transakcji zawrze się w przedziale 25,9 mln zł a 32 mln zł, zaś ostateczna cena zależała będzie od powierzchni zabudowy terenu.

To już kolejna nieruchomość, której pozbywa się Netia. W ostatnich 4 latach grupa sprzedała kilkanaście działek i budynków za około 15 mln zł.