2 mln zł dla twórców aplikacji SaveUP

Publikacja: 11.04.2012 21:51

2 mln zł dla twórców aplikacji SaveUP

Foto: materiały prasowe

iTraff Technology, młoda poznańska firma technologiczna, pozyskała właśnie od polskich inwestorów rekordowe jak na polski rynek startupów dofinansowanie w wysokości  niemal 2 mln zł.

iTraff Technology to twórca i właściciel święcącej sukcesy na polskim rynku aplikacji SaveUP, która ułatwia robienie zakupów przez smartfony i tablety. Wystarczy zrobić zdjęcie podpatrzonej u znajomego płyty z muzyką czy okładki książki, a aplikacja sama wskaże, w którym e-sklepie najtaniej będzie taką pozycję kupić.

Wśród inwestorów, którzy wyłożyli 1,9 mln zł na rozwój iTraff Technology, znaleźli się Piotr Wilam, współzałożyciel i pierwszy prezes Onetu, oraz Marek Kapturkiewicz, wieloletni wiceprezes tego portalu – obaj zaangażowani obecnie w fundusz Innovation Nest.

– Zespół iTraff ma wizję, produkt i energię, by iść do przodu. Zajęli się konkretną usługą: rozpoznawaniem obrazu na urządzeniach mobilnych i robią to najlepiej na świecie – powiedział rpkom.pl Piotr Wilam. –  A wspieranie polskich pomysłów o globalnym potencjale to właśnie strategia Innovation Nest.

W firmie twórców SaveUP ulokował swój kapitał także Rafał Han, twórca portalu dla dzieci ciufcia.pl i inwestor w Bright Berries. Czwartym inwestorem jest pochodzący z Francji Stephane Senkowski, który specjalizuje się w zarządzaniu przedsiębiorstwami technologicznymi.

– To dla mnie powód do dumy, że tuzy polskiego Internetu zdecydowały się zainwestować niemal 2 mln zł w naszą firmę, która przecież liczy sobie zaledwie rok – powiedział rpkom.pl Arkadiusz Skuza, prezes firmy iTraff Technology. – Pozyskane teraz fundusze zainwestujemy w rozwój i udoskonalenie stworzonej przez nas mobilnej technologii  rozpoznawania obrazu. W ramach finansowania chcemy ponadto pozyskać klientów również spoza Polski – dodaje Skuza.

Wyłożone przez inwestorów pieniądze to już druga runda finansowania, jaka trafiła do iTraff Technology. Pierwsza pochodziła od SpeedUp, poznańskiej grupy funduszy venture capital.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu