NextiraOne zakończyła wdrożenie sieci teleinformatycznej dla Stadionu Narodowego w Warszawie, który jest przygotowanego między innymi na tegoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

NextiraOne zaprojektowała, dostarczyła, zainstalowała i uruchomiła inteligentną sieć IP stanowiącą platformę do funkcjonowania wszystkich systemów teleinformatycznych Stadionu. Stanowi ona szkieletkomunikacyjny dla aplikacji odpowiedzialnych m.in. za transmisję danych, głosu i wideo oraz dostęp przewodowy i bezprzewodowy do Internetu. Jest także platformą do obsługi systemów automatyki budynkowej i bezpieczeństwa obiektu.

– Wdrożona przez NextiraOne inteligentna sieć umożliwi między innymi transmisję wideomonitoringu z kilkuset kamer zainstalowanych na terenie obiektu, transmisję danych z kontroli dostępu czy kontroli biletów. Sieć IP jest wykorzystywana również do sterowania większością działających na stadionie systemów takich, jak nagłośnienie, oświetlenie, wentylacja, regulacja poziomu temperatury, systemy biletowe, system płatności bezgotówkowych czy sterowanie kołowrotami w bramkach   – mówi Robert Wojtaś, prezes zarządu Narodowego Centrum Sportu.

Realizując projekt dla Narodowego Centrum Sportu NextiraOne wdrożyła urządzenia aktywne sieci informatycznej LAN/WAN, punkty dostępowe sieci bezprzewodowej WiFi, ochronę styku internetowego oraz komponenty bezpieczeństwa teleinformatycznego. Działający na Stadionie system telefonii zrealizowany został z wykorzystaniem zunifikowanej komunikacji IP w oparciu o sieć LAN.

Na potrzeby projektu eksperci NextiraOne wykonali prace projektowo-programistyczne, a także przeprowadzili szkolenia dla użytkowników systemu. Firma zapewnia również opiekę serwisową, która obejmuje utrzymanie sieci oraz bieżący monitoring jej działania wraz z możliwością optymalizacji.