Od 16 maja obsługą pre-paidowych klientów Mobilkinga zajmować będzie się MNI Mobile, spółka z grupy MNI, korzystająca przy świadczeniu usług telefonii komórkowej jako MVNO i MVNE z infrastruktury Centertela (Orange).

Jaki będzie stan bazy kart SIM w dniu finalizacji przenosin – trudno zgadnąć. To zależy od tego, jak duża grupa użytkowników Mobilkinga zadbała o przeniesienie numeru do MNI Mobile. Osoby, które tego nie zrobiły utracą możliwość korzystania z usług.

Z informacji przekazywanych przez MNI Mobile, wynika, że Mobilking będzie teraz ofertą pre-paid tej firmy. Andrzej Piechocki, główny właściciel grupy MNI zapewnia, że marka – wprowadzona z rozmachem w 2007 roku przez spółkę Mobile Entertainment Company, jako własność funduszu Penta Investments  – nie zniknie z rynku. Nie podał jednak, ilu użytkowników ma dziś Mobilking.

W 2009 r. Penta sprzedała MEC spółce MoCoHub, powiązanej personalnie z grupą MNI. Wartością tego podmiotu miały być jego straty, pozwalające skorzystać z tzw. tarczy podatkowej.Grupa MNI przejęła oficjalnie MEC niedługo później za 1,5 mln zł.

MEC działał jako MVNO Polskiej Telefonii Cyfrowej (wówczas Era, dziś T-Mobile).