Do 4 lipca br. potrwa zakaz wstępu do kanalizacji teletechnicznej Telekomunikacji Polskiej w czterech miastach-gospodarzach rozgrywek Euro 2012. Podyktowany jest konieczności zapewniania bezawaryjności sieci na poziomie, jakiej od telekomu wymaga UEFA w związku z transmisją rozgrywek.

Orange Polska, jako partner technologiczny UEFA, dba o to, by zminimalizować wszelkie zagrożenia związane z transmisją sygnału telewizyjnego i zapewnić maksymalną niezawodność sieci teleinformatycznej. Dlatego wprowadziliśmy ograniczenia w realizacji planowanych prac w miastach, w których będą rozgrywane mecze: Gdańsk, Poznań, Warszawa, Wrocław oraz na odcinkach kanalizacji technicznej, w której znajduje się infrastruktura wykorzystywana na potrzeby turnieju – informuje Wojciech Jabczyński, rzecznik TP. Jak zapewnia przedstawiciel TP restrykcje dotyczą w takim samym stopniu pracowników grupy TP, jak i klientów korzstających z infrastruktury TP.

– W przypadku potrzeby usunięcia potencjalnych awarii w miejscach pokrywających się z infrastrukturą obsługującą turniej, Orange Polska po konsultacji z UEFA ustali okno czasowe, w którym firma dzierżawiąca kanalizację będzie mogła przeprowadzić prace naprawcze – dodaje rzecznik TP.