Ze smartfonów korzysta już 1/3 polskich internatów internautów. 47 proc. z nich deklaruje, że posiada urządzenie krócej niż rok, a  39 proc. nie dłużej niż dwa lata  – wynika z badania przerowadzonego przez Antyweb, NoNoobs i Polskie Badania Internetu. Miało ono miejsce  w marcu tego roku, a wzięło w nim udział  1035 polskich internautów.

Aż 85 proc. polskich  internautów zadowolona jest ze swojego obecnego smartfona. Wygląda więc na to, że producenci aparatów spisują się znakomicie – mówi Dariusz Sokołowski z NoNoob.  Użytkownikom smartfonów trudniej się rozstać z tymi urządzeniami niż użytkownikom tradycyjnych komórek. To prawdopdobnie dlatego, że smartfony wykorzystywane są do większej liczby czynności niż telefony.

Badanie pokazuje tez, że użytkownicy smartfonów niechętnie płacą za użytkowane aplikacje. Mimo, że zdecydowana większość z nich korzysta, to jedynie 29 proc. deklaruje korzystanie z apkacji płatnych. Za wirtualne przedmioty w grach płaci jedynie 10 proc. graczy.

Cena to nadal decydujące kryterium przy wyborze nowego urządzenia, a co za tym idzie kluczową motywacją do wymiany aparatu jest dobra oferta od operatora.