Firma Virgin Media poinformowała, że ukończyła już wyposażanie w publiczne hotspoty 40 stacji metra w Londynie w związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Londynie. Firma planuje, że do końca roku Internet Wi-Fi będzie na 120 przystankach.

Pierwsze dwa hotspoty firma uruchomiła już w ubiegłym miesiącu na stacjach King’s Cross i Warren Street. Według Virgin Media z tej możliwości dostępu do bezpłatnego internetu skorzystało tam już ponad 100 tys. pasażerów.

W czasie letnich igrzysk olimpijskich będzie można w metrze korzystać z internetu za darmo, jednak wybudowane hotspoty staną się częścią infrastruktury Virgin. Klienci tego operatora będą mogli z nich nadal korzystać bezpłatnie. Virgin planuje, że komercyjnie na zasadach hurtowych będzie udostępniać wybudowaną infarastukturę innym operatorom, aby ci mogli swym klientom umożliwić korzystnie z Wi-Fi w londyńskim metrze.

Dodatkowo umowa Virgin z przedsiębiorstwem transportu miejskiego w Londynie (Transport for London – TfL)TfL przewiduje, że dla wszystkich pasażerów darmowy będzie dostęp do portalu TfL z rozkładem jazdy i informacjami dla podróżnych.