Wstępne oferty na Multimedia Polska?

Publikacja: 10.07.2012 17:31

Fundusze private equity Permira, EQT, Mid Europa Partners oraz właściciel sieci kablowej UPC – Liberty Global – złożą w przyszłym tygodniu wstępne oferty zakupu drugiej pod względem liczby klientów sieci kablowej w kraju – Multimedia Polska – poinformowała dziś agencja  Reuters.

Wymienione podmioty nie odniosły się do informacji agencji. Według naszych informacji, nie jest wykluczone, że wstępne nieformalne oferty na zakup akcji Multimediów mogły wpłynąć już jakiś czas temu. To nie oznacza jednak, że dojdzie do finalizacji transakcji.

Przedstawiciele Multimediów odesłali nas do komunikatu firmy sprzed kilku miesięcy, w której informuje ona, że właściciele zaangażowali bank inwestycyjny do przeglądu strategicznych możliwości jej rozwoju.

Jednak o tym, że Multimedia są na sprzedaż mówiło się dużo wcześniej. Pod koniec 2011 roku Andrzej Rogowski, prezes i mniejszościowy akcjonariusz nie wykluczał powrotu do rozmów z inwestorem, przy czym wśród opcji branych pod uwagę był także inwestor finansowy, skłonny wesprzeć firmę w jej planach rozwoju w zamian za mniejszościowy pakiet akcji.

Kablówka jest firmą prywatną, już nie giełdową, choć jej obligacje notowane są na rynku giełdowym Catalyst. Dlatego nie informuje o przebiegu negocjacji.

Właścicielom spółki, Tomkowi Ulatowskiemu i Ygalowi Ozechovowi doradza JP Morgan.

Według nieoficjalnych informacji w przypadku sprzedaży całej firmy oczekiwana przez nich wycena przekracza 3 mld zł.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu