Samsung Galaxy S III: Twój nowy smartfon

Samsung w ostatnich tygodniach wprowadził na polski rynek swój najnowszy smartfon z najwyższej rynkowej półki – jest to Samsung Galaxy S III. Już wiadomo, że na świecie jest bardzo popularny i sprzedaje się w ogromnym ilościach. Czym skusił miliony klientów?

Publikacja: 11.07.2012 15:53

Oto jego najważniejsze cechy i funkcje w pigułce:

Wyświetlacz

Samsung Galaxy S III został wyposażony w zaawansowany ekran wykonany w technologii HD Super AMOLED. Ekran ten charakteryzuje się bardzo wyraźnym i nasyconym kolorami obrazem. Jego rozdzielczość wynosi aż 720×1280 pikseli. W porównaniu z poprzednikiem, modelem Galaxy S II, zwiększono rozmiar wyświetlacza z 4,3 do 4,8 cala. Zwiększając o 22% wielkość wyświetlacza nieznacznie tylko urosły gabaryty samego urządzenia. Duży, wysokiej rozdzielczości ekran sprawdzi się szczególnie dobrze podczas przeglądania stron internetowych lub oglądania video. Dzięki zastosowaniu szkła Gorilla Glass II, ekran telefonu jest bardziej odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.

Procesor

Wewnątrz Galaxy S III pracuje 4-rdzeniowy procesor 1,4 GHz, który zapewnia płynność pracy bez jakichkolwiek opóźnień. Galaxy S III reaguje błyskawicznie na każde polecenie i doskonale sprawdza się w środowisku wielozadaniowym systemu Android Ice Cream Sandwich.

Asystent głosowy S-Voice

Korzystając z asystenta głosowego S-Voice możemy uruchomić większość funkcji smartfonu: m.in. sprawdzić nieodebrane połączenia, smsy, uruchomić przeglądarkę internetową, włączyć muzykę, nawigację, dyktafon, sterować radiem, sprawdzić pogodę, czy też odblokować ekran.

Smart Stay

W Samsungu Galaxy S III dzięki funkcji Smart Stay wyświetlacz nie wygasza się, tak długo jak utrzymujemy z nim kontakt wzrokowy. Dopiero wtedy, gdy odwrócimy na dłużej wzrok lub zamkniemy oczy, telefon zauważy to i wygasi ekran, przechodząc w stan spoczynku. Funkcja ta może być szczególnie przydatna podczas czytania e-booków, przeglądania internetu lub oglądania filmów. Oczywiście funkcja pomaga także w dłuższym działaniu baterii smartfonu. Warto podkreślić, że Galaxy S III rozpoznaje twarz właściciela, co możemy wykorzystać do odblokowania ekranu, a co za tym idzie, i dostępu do telefonu.

S Beam

Dzięki funkcji S Beam można, zbliżając do siebie na krótką chwilę dwa smartfony Galaxy S III, łatwo i szybko przekazać pliki oraz informacje zawarte w urządzeniach. Mogą to być filmy, zdjęcia, muzyka, adresy stron internetowych czy też kontakty. Telefony nawiązują ze sobą kontakt dzięki technologii NFC, ale już po połączeniu sama transmisja danych odbywa się poprzez Wifi Direct, co z kolei pozwala na bardzo szybką wymianę informacji nawet przy dużej wielkości plików.

AllShare Play

Galaxy S III potrafi zintegrować w jeden „ekosystem” domowe urządzenia elektroniczne, takie jak telewizor, tablet, laptop czy też aparat fotograficzny. Dzięki tej funkcji można współdzielić treść między różnymi urządzeniami. Kupując Galaxy S III użytkownik otrzymuje bezpłatnie na 2 lata 30GB w chmurze Dropbox do zapisywania swoich plików multimedialnych. Pliki te są dla użytkownika dostępne niezależnie od miejsca, w którym się on znajduje – wystarczy zasięg w sieci lub dostęp do internetu przez Wifi. Dzięki AllShare Play mamy do nich dostęp także przez telewizor, tablet i komputer.

AllShare Cast

Funkcja AllShare Cast pozwala nam wyświetlić na telewizorze wszystko to, co widzimy na ekranie Galaxy S III. Nasz topowy Samsung może stać się np. padem do gier, w które będziemy grać na dużym 50 calowym ekranie naszego TV.

Pop Up Play

Dzieki funcji Pop Up Play możemy oglądać odtwarzany na smartfonie film w mniejszym oknie na ekranie telefonu i wykonywać jednoczesnie dodatkowe czynności: przeglądać menu telefonu, odpowiadać na maila lub serfować po internecie.. Okno z wideo możemy przemieszczać w dowolne miejsce na ekranie. Tak zaawansowane funkcje umożliwia nam duzy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości oraz superwydajny procesor.

S Burst

Dzięki funkcji S Burst kamera w S III może uchwycić szybko poruszający się obiekt i zrobić serię aż 20 zdjęć z szybkością 3 klatek na sekundę. Później np. już na naszym laptopie możemy wybrać zdjęcie, które według nas jest najciekawsze.

Best Photo

Dzięki funcji Best Photo Samsung Galaxy S III pomoże nam też wybrać najlepsze zdjęcie. Po włączeniu tej funkcji aparat automatycznie zrobi 8 zdjęć i wybierze dla nas to najlepsze.

Social Tag, Nagrywanie wideo Full HD

Galaxy S III to jeden z pierwszych telefonów na rynku, który stabilizuje obraz podczas kręcenia filmu, automatycznie dostosowuje jego ostrość, a także pozwala na zrobienie dodatkowych zdjęć podczas samego nagrywania. Na fotografiach, które zrobimy, możemy oznaczyć swoich znajomych – Galaxy S III rozpoznaje na zrobionych zdjęciach twarze wszystkich osób, które są zapisane w kontaktach telefonu wraz ze zdjęciem. Zdjęcie możemy też od razu wysłać do wyróżnionych osób znajdujących się na fotografii.

Sterowanie gestem

Samsung Galaxy S III jest w stanie rozpoznawać ustalone gesty swojego właściciela. Wystarczy przyłożyć telefon do ucha podczas przeglądania kontaktów lub czytania wiadomości SMS, a urządzenie automatycznie połączy się z jego nadawcą. Aby szybko sprawdzić pogodę lub wyszukać urządzenia Bluetooth, należy wykonać ruch ósemki w powietrzu. Gdy obrócimy telefon z zablokowanym ekranem uruchomimy funkcję aparatu, gdy przykryjemy go dłonią wyciszymy dźwięk. Po dłuższej rozłące, gdy bierzemy telefon do dłoni Galaxy S III informuje nas wibracją i błyskami LED o nieodebranych połączeniach, SMS-ach lub spotkaniach zapisanych w kalendarzu.

Samsung Galaxy S III to niewątpliwie rynkowy lider. Jest już dostępny w ofercie polskich operatorów oraz w bezpośredniej sprzedaży w dużych sieciach handlowych i w sklepach internetowych.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu