Zajmująca się obsługą kart płatniczych Visa Europe i największy hiszpański operator Telefónica zawarły porozumienie, którego celem jest rozwój handlu mobilnego w Europie. Firmy będą wspólnie inwestować w technologie mobilnych portfeli, płatności zbliżeniowych działających w oparciu o standard NFC oraz w rozwój usług akceptacji płatności z użyciem smartfonów.

Pionem firmy Telefónica oddelegowanym do współpracy z Visa Europe jest Telefónica Digital, dział badań i rozwoju hiszpańskiego operatora. Firma ta oferuje już swoim klientom portfele mobilne, ale na razie tylko w Wielkiej Brytanii. Teraz planuje rozszerzenie tych usług na całą Europę. Oprócz tego hiszpański operator chce wprowadzić mobilne terminale płatnicze i mobilne płatności zbliżeniowe. W tym celu zawarł wcześniej podobne porozumienia również z firmami Sybase oraz Giesecke & Devrient.

Partnerstwo z Telefónicą nadaje organizacji Visa Europe status preferowanego partnera tego operatora w zakresie wydawania wspólnych kart płatniczych i rozwoju płatności mobilnych.