Teleinformatyczna spółka z grupy Deutsche Telekom otworzyła pierwsze własne data center w naszym kraju. Jest zlokalizowane w Katowicach. Obiekt znajduje się w 3Services Factory czyli nowopowstałym Centrum Przetwarzania Danych na Śląsku. Jest dobrze skomunikowany z autostradami lotniskami w Pyrzowicach i Balicach.

Data center T-Systems ma dostęp do dedykowanych linii światłowodowych oraz węzłów czołowych operatorów telekomunikacyjnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Obiekt jest wyposażony w telewizję przemysłową (CCTV), własną sieć strukturalną i LAN oraz nowoczesne systemy bezpieczeństwa zarówno fizycznego, jak również energetycznego. Cała infrastruktura jest w pełni redundantna, również na poziomie serwerów.

T-Systems Polska chce na bazie data center świadczyć klientom usługi przechowywania danych i back-upu, relokację i konsolidację infrastruktury oraz przetwarzanie danych w chmurze prywatnej. Będą mogli oni ponadto korzystać z łączy WAN, nielimitowanego dostępu do internetu, a także usług z zakresu VoIP over Cloud,dynamicznej architektury IaaS (Infrastructure as a Service) oraz PaaS (Platform as a Service).

Katowicki ośrodek jest jednym z 90 centrów przetwarzania danych zarządzanych przez T-Systems na świecie. Łącznie informatyczna firma dysponuje niemal 120 tys. m2 przestrzeni data center, w których dokonywane jest  117,400 mln operacji na sekundę. W Polsce T-Systems działa od 1998 r. Ma oddziały w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. W 2011 r. spółka miała 240 mln zł przychodów czyli 26 proc. więcej niż rok wcześniej.