* GUS podał nowe dane o kartach SIM na koniec 2011 roku. Poinformował, że było ich 50,695 milionów, podczas gdy wcześniejsze publikacje mówiły o nieco ponad 50,7 mln sztuk. Nowe dane oznaczają wzrost rok do roku o 3,5418 mln. GUS podał też, że Polacy w ub.r. wydzwonili 81,091 mln minut w ramach połączeń telefonicznych w granicach kraju.

* Nokia przejęła firmę Scalado, zajmującą się najnowocześniejszymi technologiami fotograficznymi. W ten sposób wzbogaciła się o patenty i technologię oraz ponad 50 pracowników pracujących na rzecz rozwiązań związanych z jakością i mobilnością fotografii. Nokia chce udoskonalić swoją technologię Pure View.

* Pierwsza Pomoc dla każdego od Orange. Od 24 lipca dla każdego użytkownika smartfona i tabletu pracującym w systemie iOS, Android, Windows Phone oraz telefonów z platformą Java. PTK umożliwia ściągnięcie aplikacji, która służyć ma wsparciem podczas nagłych wydaków i innych sytuacji zarożnia zdrowia i życia. Usługa dostępna bezpłatnie dla wszystkich posiadaczy urządzeń mobilnych we wszystkich sieciach.

* 2x więcej od T-Mobile. Kolejny etap kampanii promocyjnej skierowanej do klientów sieci. Na Facebooku prowadzone będą akcje promujące miasta-gospodarzy akcji podwajania. Przy każdym doładowaniu konta użytkownicy prepaida dostają dwukrotną wartość doładowania do wykorzystania na połączenia i wiadomości.