* Cyfrowy Canal+ i P4 (Play) poszerzyły współpracę. Produkty operatora platformy satelitarnej Cyfra+ będą sprzedawane w salonach komórkowej sieci – poinformowały obie firmy. Ten etap współpracy zacznie się z końcem sierpnia.

* Firma Kiano wprowadza od sierpnia na polski rynek tablet, który jest połączeniem odbiornika naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T oraz GPSa. Model Kio Core II GPS+DVBT ma być dostępny w sklepach ze sprzętem elektronicznym i kosztować mniej niż 600 złoty z 24 miesięczną gwarancją.

* Od 26 lipca Polkomtel (Plus) proponuje Internet na kartę. Za każde doładowanie w nowej ofercie użytkownicy otrzymają bonus w postaci dodatkowego transferu danych (maksymalnie 14GB), można również aktywować usługę „Darmowe noce” za 10 złotych miesięcznie.

* Bezpłatny Internet w Mrągowie również dzięki Sprint S.A. i Ruckus Wireless. 60 punktów dostępowych dla wszystkich użytkowników, transfer danych jest limitowany (do 750 MB miesięcznie). Latem w Mrągowie darmowy internet zapewni także Plus w ramach programu „Lato z technologiami”.

* Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął konsultacje decyzji w sprawie zmiany oferty ramowej (SOR) o dostępie telekomunikacyjnym w zakresie usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu w opcji do 10 Mb/s w klasie ruchu o niezdefiniowanej szybkości bitowej.Jak wynika z projektu Telekomunikacja Polska w toku negocjacji zrezygnowała z usunięcia z oferty ramowej opcji 1 Mb/s, 2 Mb/s itd. i zastąpienia ich opcją do 10 Mb/s. Oferta ma zostać poszerzona o opcję do 10 Mb/s.