Google wdrożył nową funkcję dla korzystających z tej wyszukiwarki w smartfonach i tabletach – wyszukiwanie za pomocą pisma odręcznego.

– Załóżmy, że stoisz na ruchliwej ulicy, jedziesz taksówką, w której trzęsie, rozmawiasz z przyjacielem czy siedzisz na kanapie ze swoim tabletem. Rozpoznawanie pisma odręcznego pozwala wyszukiwać poprzez pisanie liter gdziekolwiek na ekranie urządzenia – nie ma klawiatury, która zasłania część ekranu i nie trzeba szukać odpowiedniego klawisza – tlumaczy ideę na firmowym blogu Rui Ueyama, Software Engineer w Google.

Aby skorzystać z tej opcji wyszukiwania nalezy  wejść na stronę Google.pl na urządzeniu mobilnym, wybrać „Ustawienia”, a następnie włączyć opcję „Pismo odręczne”. Po zapisaniu ustawień należy odświeżyć stronę główną, by móc korzystać z tej funkcji.

Google wyjaśnia, że funkcję pismo odręczne zaprojektowana jest jako uzupełnienie, a nie zastąpienie, wpisywania na klawiaturze. Przy włączeniu tej opcji nadal można wyszukiwać za pomocą klawiatury poprez wybranie okienka wyszukiwania. Pismo odręczne jest funkcją eksperymentalną i na urządzeniach z Androidem i wyszukiwarką Chrome – podkreśla Google.