Serwis Allegro podjął współpracę z warszawska firma Greenfone, specjalizującą się w recyclingu i rewitalizacji używanych telefonów komórkowych i ogłosił, że w serwisie skupujemy.allegro.pl można będzie sprzedać każdy telefon niezależnie od jego stanu technicznego.

W skupujemy.allegro.pl sprzedający wybiera model swojego telefonu i ocenia jego stan techniczny. Natychmiast otrzymuje wycenę i, jeśli mu odpowiada, otrzymuje od serwisu zaadresowaną zwrotnie kopertę (w przypadku tanich telefonów), lub do jego drzwi zapuka opłacony z góry kurier (jeśli telefon jest droższy niż 200 zł). Koszty przesyłki pokrywa serwis skupujemy.allegro.pl. Jeżeli w ocenie rzeczoznawców serwisu otrzymany telefon odpowiada opisowi technicznemu, wskazana kwota przesyłana jest na konto sprzedającego. Jeśli nie – użytkownik decyduje, czy akceptuje zaproponowaną kwotę, czy też telefon ma zostać mu odesłany na koszt serwisu.

Rolą firmy Greenfone jest natomiast segregacja telefonów na te, które nadają się do ponownego użytku oraz takie, które zostaną poddane recyklingowi. Pozyskane telefony są testowane przez techników i odpowiednio klasyfikowane. W zależności od wyniku testu telefonu jest on kierowany do ponownego wykorzystania lub utylizacji. W poprzednim roku ok. 94 proc.kupionych przez Greenfone telefonów mogło być ponownie użytych. Telefony, których nie da się ponownie wykorzystać, są utylizowane.

Jak ocenia Allegro Polacy posiadają dziś ponad 100 mln aparatów telefonicznych.