Ruszy głos w pierwszej sieci LTE

Publikacja: 07.08.2012 17:27

Koreański operator komórkowy SK Telecom poinformował o komercyjnym uruchomieniu usług głosowych w sieci LTE. Serwis wystartuje jutro. Operator podkreśla nową jakość usług w standardzie HD – szybszy czas zestawiania połączenia i jego znacznie wyższe parametry techniczne w porównaniu z sieciami 3G, wysoką jakość połączenia wideo i możliwość przełączania z trybu rozmowy głosowej do rozmowy wideo.

Na starcie usługi mają być taryfikowane na równi z analogicznymi usługami w sieci 3G, ale koreański operator mówi o tej polityce, jako promocji. Niewykluczone więc, że w przyszłości będzie się starał podnosić ceny i traktować HD-Voice, jako usługę typu premium.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa